Atex Rezistanslar

Atex Rezistans

Exproof Rezistans

Exproof Rezistans

Exproof Rezistans

Exproof Rezistans ve atex rezistans kimya ve petrokimya endüstrisinde, askeri tesislerde, endüstriyel alanlarda ve petrol platformlarında bunun gibi patlama olayının yaşanabileceği alanlarda kullanılır. Bu alanlarda patlama riski olduğu için rezistans kullanımında belirli önlemler alınması gerekir. Exproof ısıtıcı kabin içerisinde olduğu için nem olayını engeller. Exproof boru rezistanslar sayesinde kabin içerisindeki nem ortadan kalktığı için kabin içindeki ısıyı dış ortamdaki ısıdan biraz yüksek tutar. Patlama olayı olabilecek ortamlarda exproof rezistanslar kullanılmadığı taktirde ortamda meydana gelen nem ve tozlar gazlar ile bir araya gelerek korozyona sebep olur. Korozyondan dolayı röleler veya elektrik kartları arızalanır. Bu sebeple exproof boru rezistansı patlama olayının yaşanabileceği alanları uygun çalışma sıcaklığına getirerek uygun çalışma ortamı sağlar.

Patlama gibi olası durumların meydana gelebileceği fabrikalarda, endüstriyel alanlarda atex rezistanslar kullanılabilir. Atex rezistanslar bu durumları engellemek amacıyla uygun prosedürlerle üretilmiş özel rezistanslardır. Atex rezistans, müşteriye özel farklı çaplarda ve boyutlarda paslanmaz çelikten üretilir. Atex rezistanslar 6,5mm-8,5mm-11,5mm-14mm-16mm standart olarak değişik çaplarda üretilir. Kişiye göre özel çaplarda da atex rezistans üretimi gerçekleştirilir. Atex rezistans fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Atex Boru Tipi Rezistanslar çeşitli şekillerde talebe göre üretilebilmektedir.
Exproof boru rezistans 650°C çalışma sıcaklığına kadar performans gösterebilmektedir. Atex rezistans üretiminde kullanım alanlarına göre  304-321-316-310 S gibi paslanmaz borular kullanılır. Exproof rezistans manşon ve flanş bağlantılıdır. Çok elemanlı olarak üretilip yüksek güç değerlerine sahiptirler.Exproof rezistans fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Exproof Boru Tipi Rezistanslar ve atex rezistanslar çeşitli şekillerde talebe göre üretilebilmektedir.