Kafalı Rezistans

Kafalı Rezistans

Kafalı Rezistans

Kafalı Rezistanslar

Kafalı Isıtıcılar

Kafalı Isıtıcı

Kafalı Isıtıcı

Kafa Rezistans

Kafa Isıtıcılar

Kafalı Isıtıcılar

Filkete Isıtıcı

Filkete Isıtıcı

Boru Rezistans

Kafalı Isıtıcı

Kafalı Isıtıcılar Genel Özellikleri

Endüstride, birçok farklı ısıtıcı türü aktif şekilde kullanılmakta ve ihtiyaçlar kapsamında farklı araçlar tercih edilmektedir. Su, yağ ve akışkan madde ısıtma ihtiyaçlarında kafalı ısıtıcılar en yaygın ve efektif kullanılan ürünlerin başında gelir. Firkete ısıtıcı ve boru rezistansı gibi türleri bulunan kafalı ısıtıcılar, çok yüksek sıcaklıklarda hizmet verebilir ve nitelikleri gereği kolay kolay zarar görmezler. Kimya Sanayi´nde en çok kullanılan ısıtıcı türü bu teknolojiye sahip ısıtıcılardır. Endüstriyel ihtiyaçları karşılamak için üretilen ekipmanlar 750 ile 1000 santigrat derece arasında yüzey sıcaklığını erişebilir ve çok ağır kimyasalları ısıtabilirler. Asfalt yapımında dahil kullanılabilen Bu ürünler genelde suyu ve yağı ısıtmada kullanılır. Diş ölçüleri ¼" , 1,5" ve 2" olarak üretilmektedir. ¼" 220v monofaze olacak şekilde kullanılmakta olup, 1,5" ve 2" kafalı ısıtıcılar 380v trifaze olarak kullanılır.

Isıtıcı türleri ile benmari ısıtıcı standartlarına giren kafalı ısıtıcılar, her türlü sıvıyı ısıtma özellikleri ile farklı kategorilerde de değerlendirilirler. Aymet makine ve rezistans olarak biz sektörün ihtiyaç duyduğu her tür rezistansı üretmekte ve kullanımınıza sunmaktayız. Nitelikli ve uzun ömürlü rezistans ürünlerini bizden satın alabilir, uzun süre verimli hizmet alabilirsiniz.

Kafalı ısıtıcıların çalışma prensipleri

Kafalı Isıtıcılar, dikey forma sahip dip kısımlarında bağlantı elemanları bulunan rezistans türleridir. Balıklarda bulunan, özel bağlantı noktalarını kolayca bağlanıp, hemen operasyonel Hale getirilebilirler. Kullanıldığı sıvı maddenin niteliğine bağlı olarak, farklı kafalı ısıtıcılar tercih edilmek durumunda olabilir. Örneğin asit ısıtma için kullanılacak kafalı ısıtıcılar biraz daha farklı niteliklere sahip olmak durumundadır. Ancak, bu kategoride yer alan ürünlerin hepsi aşağı yukarı aynı prensiple çalışırlar. 12 volt ile 440 Volt arasında voltaja sahip ürünler, pirinç kafa ve paslanmaz boru ile üretilen ürünler; su, yağlar, asfalt, asitler ve parafin gibi kimyasalların ısıtılmasında kullanılabilir. Mutlaka rezistansın kendisi sıvı içerisinde kalmalıdır. Rezistansları istemiş olduğunuz modelde ve boyda üretilebilir. Taleplerinize göre özel üretim yapılır.

Firmamız ürünleri, yüksek standartlara sahip makul maliyetlerle tüketicilere sunulan ürünlerdir. Ürünlerimizi endüstrinin herhangi bir alanında kullanmak üzere satın alabilir, dilerseniz adetli alımlar üretim faaliyetleriniz için Aymet makine ve rezistans tarafından sunulan rezistans ürünlerini Tercih edebilirsiniz. Biz sizlere, ortalama kalite standartlarının üzerinde nitelikli ürünleri sunarak, endüstriyel ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilmek imkânı sunmak için çalışmaktayız. Projeleriniz özelinde ürün ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere bize erişebilir, daha detaylı bilgi talebinde bulunup satın almayı hemen gerçekleştirebilirsiniz.
 

Kafalı Isıtıcı


Yalıtım Malzemesi : Yüksek Dereceli Sıkıştırılmış MgO

Volt : 12-440

Wcm² (max) : 8

W.Tolerans : ±%10

Max. Yüzey Isısı : 750ºC

Ømm Tolerans : -0,02 / -0,06

Dış Muhafaza : CrNi

Rezistans Teli : NiCr 8020

Kafalı Rezistans


Önerilen Max : W/cm

Durgun Su : 10

Hareketli Su : 20

Durgun Hava : 5

Yağ : 2,5

Parafin : 2,7

Asfalt : 1,5

Asitler : 3