Kısa Dalga Infrared Lamba Çift Tüplü

Hızlı Orta Infrared

Kısa Dalga Halojen Infrared

Hızlı Orta Dalga Halojen Infrared

Hızlı Orta Dalga Halojen Infrared

Quartz Rezistans

İnfrared Rezistans

Halojen Lambalar

Halojen Isıtıcılar

Cam Rezistans

Quartz Isıtıcı Rezistanslar

Quartz Isıtıcı Rezistans

Infrared Seramik Rezistanslar

Infrared Seramik Rezistans

Quartz Isıtıcı Rezistanslar

Quartz Isıtıcı

Quartz Isıtıcı Rezistans

Infrared Rezistans

Infrared Rezistans

Infrared Isıtıcı

Plaka Rezistans Üretimi

Infrared Rezistans

Quartz Infrared Rezistans

Quartz Infrared Rezistans
Işıma teknolojisini kullanarak ısıtma yapma özelliğine sahip olan rezistans modelleri infrared rezistans olarak bilinmektedir. Bu rezistans tipleri, elektrik enerjisini hızlı bir şekilde ısı ve ışıma ile ürün üzerine yansıtmaktadır. Kısa süre içerisinde yüzeylerde yüksek ısı elde edilmesi amaçlanan alanlarda aktif olarak kullanılmaktadır.


Prosesler, ev sobaları, konveyör üzerinde, kesintisiz ilerleme hareketi olan sistemlerde ürün geçişi esnasında ısıtma sağlamak için bu tür rezistans modelleri tercih edilmektedir. Infrared rezistans modelleri, uzun dalga boyuna sahiptir. Verimli ve dayanıklı modeller olduğu için tercih edilmektedir. Birbirinden farklı endüstriyel alanlarda ve mühendislik uygulamalarında bu tür rezistansların kullanıldığı bilinmektedir.

Termoform tavaları, paketleme endüstri, boya kürleme ve kurutma, baskı kurutma, ön ısıtma, dış ortam ısıtması, infrared saunalar Quartz Infrared Rezistans modellerinin kullanıldığı alanlar arasında yer almaktadır.  rezistanslar,  kelepçe rezistans modelleri, infrared rezistans seçenekleri birbirinden farklı alanlarda kullanıma uygun olarak kullanıcıların tercihine sunulmaktadır. Bu modeller farklı boy ve güçlerde üretilerek ihtiyacı en iyi şekilde karşılamaktadır.

Quartz Infrared Rezistans

Elementlere sahip olan bu rezistans modelleri, 300 derece ile 700 derece arasında çalışmaktadır ve aynı zamanda 2 ile 10 micron aralığında infrared dalga üretmektedir. Dalga boyunu çok iyi ölçüde absorbe etme gücüne sahip olduğundan dolayı tercih edilmektedir. Bundan dolayı en popüler olarak görülen infrared kaynağı olarak görülmektedir.

Firmalar sektör içerisinde dünya standartlarına uygun şekilde infrared rezistans modellerini üretmektedir. Farklı kullanım alanı ve farklı kullanım amaçları göz önünde bulundurarak çeşitli özelliklere sahip olan model seçenekleri de kullanıcı tercihine bırakılmaktadır. Aynı zamanda farklı mühendislik uygulamaları ve endüstriyel alanlarda ihtiyaç duyulan özel niteliklere göre de imal edilmesi mümkün olmaktadır.

Geniş bir yüzeye sahip olan infrared rezistans olarak bu sayede ısı transferinde iyi performans sergilemektedir. Uzun kullanım ömrüne sahip olmasından dolayı da birçok alanda verimli bir şekilde uzun süre kullanıma uygun olmaktadır. Güneş ısısına en yakın ısıyı elde etmesi ile ön plana çıkan bu modelin gövdesi zararlı ışınları emer ve böylece sağlıklı ısı elde edilmesini sağlar.

İnfrared Rezistans Özellikleri


245 * 60 mm veya 122 * 60 mm ebatlarında üretilen infrared rezistans modelleri, aynı zamanda ihtiyaçlar doğrultusunda farklı ebatlarda da üretilebilmektedir. 245 * 100 mm, 100 * 100 mm, 122 * 122 mm, 60 *60 mm boyutları en az tercih edilen modelleri oluşturmaktadır. Yarı kavisli olarak tasarlanan infrared rezistans modelleri en yaygın tercih edilen modeller arasında ilk sırada yer almaktadır. Düz şekilli ve düz rezistans modelleri ile daha az tercih edilmektedir.

124 W ve 1000 W arasında çalışmaktadır. Besleme gerilimi ise yaygın olarak 240 V ve 400 V arasında değişkenlik göstermektedir. Firmalar infrared rezistans modellerinin yanı sıra yan ürün olarak termokupl üretimi gibi alanlarda da kullanıcı ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt vermektedir.
İnfrared rezistans modelleri kaliteli ve uygun şekilde üretildiğinde uzun yıllar boyunca sorunsuz, sağlıklı, güvenli bir şekilde kullanıma uygundur.

İnfrared Rezistans Kullanım Alanları

  • Küp şeker makineleri
  • Plastik vakum ambalaj makineleri
  • Thermoforming makineleri
  • Tekstil
  • Baskı ve kurutma
  • Oto boya kurutma sistemleri
  • Kurutma
  • Endüstriyel fırın
  • IR kurutma makineleri


Sağlıklı ısı elde edilmesi istenen alanlarda, ısı transferinin iyi şekilde gerçekleşmesi gereken durumlarda yaygın olarak infrared rezistans modelleri tercih edilerek kullanılmaktadır.