Üç Damarlı Çelik Zırhlı Kablo

Çelik Zırhlı Kablo

Cam Elyaf Yanmaz Kablo

Cam Elyaflı Yanmaz Kablo - GCCS

GNCS Yanmaz Kablo

Yanmaz Kablo

Nikel Yanmaz Kablo

Nikel Kaplı Bakır Yanmaz

Yanmaz Kablo

Yanmaz Kablo

Cam Elyaf Yanmaz Kablo

Yanmaz Kablo Genel Özellikleri

 
Elektrikli cihazların bazı türleri sürekli yüksek sıcaklıklarda çalışmak durumundadır. Özellikle rezistanslı cihazların bağlantı elemanlarının ortam ve rezistans sıcaklığına dayanıklı olması gereklidir. Aksi takdirde kısa sürede kullanımı imkânsız hale gelir. Cam elyaf yanmaz kablo türleri de bu maksatla kullanılan ürünlerdir ve çok yüksek sıcaklıklara kadar dayanma kabiliyetine sahiptir. Bu kablo türleri, fişek rezistans gibi ürünlerin yanı sıra, sıcak yolluk rezistans, kelepçe rezistans, plaka rezistans, mika rezistans, seramik kelepçe rezistans, Ptc fişek rezistansı, Ptc buharlaştırma rezistansı, meme rezistansı gibi tüm rezistans türlerinin bağlantı elemanı olarak kullanılır. Ayrıca ısı kontrol cihazı gibi yine yüksek sıcaklıklarda operasyonel olan bileşenlerin elektrik tesisatı da bu kablolar ile tesislenir.

Cam Elyaf ile yüksek ısılarda dahi mükemmel yalıtım

Cam elyaf, ısı kontrolünde kullanılan bir çeşit yalıtım malzemesidir. Hayatımızın birçok noktasında cam elyafı kullanmaktayız. Bu yalıtım malzemesi türünün en büyük özelliği çok yüksek ısıları yalıtabiliyor olması ve yanmamasıdır. Yüzlerde derecelik ısılara ve hatta aleve karşı dayanıklı olan cam elyaf kablo türlerinde de bu alanda aktif biçimde kullanılır. Cam Elyaf Yanmaz Kablo ise yüksek sıcaklığa sahip tüm elektriksel donanımların temel bileşenidir. Elektrik aktaracağı rezistans ve diğer donanımın direncine bağlı olarak farklı kalınlardan üretilen ürün, firmamız tarafından yüksek güvenlik standartlarında tüketicilere ve üreticilere sunulur. Genellikle endüstriyel bir ürün olarak tanımlanan Cam elyaf yanmaz kablo türleri, teknik servisler ve üreticiler için hayati bir malzemedir ve bunun bilinciyle oluşturduğumuz standartlar ile sizlere sunumu yapılmaktadır. İş güvenliği içinde yüksek ısıya dayanıklı bu kablonun kullanımı uygundur. Firmamız cam elyaf yanmaz kabloyu bakır üzeri %4 nikel kaplı ve nikel kaplı olarak iki türde ve farklı kesitlerde üretmektedir. Cam elyaf üzerine silikon kaplama yapılmaktadır.

Ürün Standartları
Cam Elyaf Yanmaz Kablo standartları, uluslar arası talimatnamelere göre oluşturulur. Elektriksel donanımın beklenen ısı değerleri ve bunu ortaya koyacak direnç seviyesine üretilen ürün, farklı kalınlıklar ve materyal türleri ile üretilerek sektöre arz edilir. İstenilen uzunlukta ve nitelikte ürüne firmamız stoklarından erişebilmeniz mümkündür. Firmamız TUV standartlarına göre ürettiği ürünleri ile sektörde liderlik pozisyonunda yer almakta ve stoklara dahil edilen yeni ve gelişmiş ürünleri ile üretim standartlarınızın yükselmesine yardımcı olmaktadır. Endüstrideki çözüm ortağınız AYMET Makine ve Rezistans ile çalışarak, makul maliyetlerle yüksek verimlilik elde edebilirsiniz.

GCCS Yanmaz Kablo

Genel Özellikler


İletken : Esnek çok telli tek damarlı %4 nikel kaplı iletken

İç izalasyon : Özel yalıtımlı cam elyaf sarpı

Dış izalasyon : Silikon emdirilmiş cam elyaf örgü


Uygulama Alanları


Isıtma sistemleri

Kurutma sistemleri

Makinelerin ısıya maruz kalan

Cam seramik ve demir çelik endüstrisinde kullanılır.


Karakteristlik Özellikler


Sürekli çalışma sıcaklığı -60°C´de +350°C´ye

Kısa süreli çalışma sıcaklığı +400°C

Çalışma gerilimi 300V/500V

Kısa süreli çalışma gerilim 5000V

Test gerilim 2000V

Sürekli çalışma sıcaklığı -60°C´de +350°C´ye

GNCS Nikel Yanmaz Kablo

Genel Özellikler


İletken : Esnek çok telli tek damarlı nikel iletken

İç izalasyon : Özel yalıtımlı cam elyaf sarpı

Dış izalasyon : Silikon emdirilmiş cam elyaf örgü


Yanmaz Kablo Uygulama Alanları


Isıtıcı elemanlar bantlar ve ısı plakalarında

Elektrikli ev aletlerinde, profesyonel mutfak ve fırınlarda

Termoplastik ve akauçuk makinelerinde

Şömine ve endüstri fırınlarında


Yanmaz Kablo Karakteristik Özellikler


Sürekli çalışma sıcaklığı -60 °C´den +350°C´ye

Kısa süreli çalışma sıcaklığı +400°C 

Termal ısı şoklamalarında çok iyi dayanım

Sıcak ortamda dahi çok iyi dayanım

Kimyasal ortamlarda çok iyi dayanım

Ultraviyole, ozon, oksijene karşı çok iyi dayanım


Cam Yanmaz Kablo Elektriksel Özellikler


Çalışma Gerilimi : 300/500V

Test Gerilimi : 2000V