Açık Büfe (Reşo) Rezistansları

Isıya Dayanıklı Fişler

Isıya Dayanıklı Fişler

Yanmaz Fişler

Solid State Role (SSR)

Dijital Termostat

Fişler

Isı Yalıtım Plakası

Spiral Zırh

Kırmızı Makaron

Makaron

J Tipi Termokupl(-)

J Tipi Termokupl(+)

Silikon Kablo

NTSE Kablo

Kesilebilir Kablo 10-50W/MT

Rekorlar

Borular

Quartz & Teller

Musluk

Pleyt

Gazlı Termostat

Semaver

Rezistans Teli

Avrupa Fişler

Klemens

Otoklav Taşı

Bant Rezistans

Reşo

Hava Üfleme Rezistansı

Seramik Rezistans

Ticari Ürünler

Ticari Ürünler Genel Özellikleri


Rezistans alanında sektörün önde gelen tedarikçilerinden olan firmamız "Aymet makina ve Rezistans Sanayi" siz değerli müşterilerimizin ihtiyaç duymuş olduğu ticari ürünleri kaliteli ve dünya standartlarına uygun bir şekilde siz değerli müşterimizin hizmetine sunuyoruz. Günümüzde enerji maliyetleri göz önünde bulundurulduğunda kullanım sırasında enerji tasarrufu sağlayacak ve uzun ömürlü ısıtıcı ürünlerini sizlere sunmaktayız.

Pek çok farklı sektör ve alanda kullanılan ticari ürünlerimiz arasında yer alan termokuplların kullanım sıcaklıkları 100 °C – 1800 °C aralığındadır. Yine pek çok farklı alanda kullanılan ticari ürünlerimizden biri olan cam elyaf yanmaz kablo 300 °C´ye kadar çalışma sıcaklığına karşı dayanıklılığını koruyabilen yanmaz kablolar yüksek ısılardaki çalışma ortamları ile yüzde yüz uyumludurlar. En çok tercih edilen ticari ürünlerimiz arasında yer alan ürünlerden biri olan cam elyaf yanmaz kablolar birinci sınıf kalitedeki malzeme kullanılarak üretilmektedir. Çok fazla talep gören ticari ürünlerimizin bir diğeri ise plaka rezistanslardır. Plaka rezistanslar 800 ºC yüksek sıcaklıklarda mika üzerine 60/15-80/20 nikel-krom tel sarıldıktan sonar paslanmaz pirinç veya bakır levha saç kaplanıp imal edilmektedir. Mika plaka rezistansları istenilen ölçü ve ebatlarda üretilebilmektedir. Dünya kalite standartlarına uygun olarak üretilmiş olan mika plaka rezistanslar ısı transferinin sağlanması için gerekli olan koşulları yerine getirdiğiniz taktirde uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Bu rezistansların çalışma sıcaklığı ise 400 °C´dir. Bu ürünler cam elyaf kablo ve silikon kablo opsuyonlu olarak iki çeşittir.Yine pek çok farklı alanda kullanılan ptc fişek rezistansı suyun buharlaştırılabilmesi için soğutma sektöründeki işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Direnç elemanlarının da üretim aşamasında kullanıldığı ptc fişek rezistans en yüksek sıcaklık derecelerinde bile dayanıklılık gösterebilmektedir.

Sıcak yolluk rezistanslar içinde yer almakta olan manifoldların ısıtılması günümüzde manifold rezistanslar sayesinde karşılanmaktadır. Her bir ürünümüz yüksek performans sunmaktadır. Farklı kesitlerde imal edilmekte olan ürünlerimiz kare ve silindir şeklinde imal edilmektedir. Ayrıca müşterilerimizin istekleri doğrultusunda onlara özel olarak üretimi yapılabilmektedir. Firmamz tarafından manifold ve meme tipi sıcak yolluk sistemlerinde kullanılması için komple manifold sistemi dizayn ve imal edilebilir. Ayrıca firmamız tarafından değişik tiplerde ve ebatlarda sıcak yolluk enjeksiyon memeleri imalatı da yapılabilmektedir.

Isıya dayanıklı yanmaz fişler genellikle plastik enjeksiyon makinalarında kullanılır. Plastik enjeksiyon makina rezistanslarının elektrik bağlantı yerleri yüksek ısıya maruz kaldığı için bu bölgelerde yanmaz fiş kullanılır. Yoğun ısı olduğu için doğru şekilde ısıya dayanıklı fiş kullanılmalıdır. Isıya dayanıklı fişlerin seramik ve silikon modelleri de vardır. Kullanım yerine göre yanmaz fiş modeli tercih edilir. Isıya dayanıklı yanmaz fiş fiyatları için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz. 

Mikanit Levhalar, plaka, kelepçe, hava üfleme rezistanslarında kullanılmaktadır. Bunun dışında ısı yalıtım plakaları da vardır. Isı yalıtım plakaları manifold rezistanslarının ısı kaybını engellemek için kullanılır. Isı yalıtım plakaların ve mikanit levhalar manifold rezistans yüzeylerine monte edilir. Mikanit levha ve ısı yalıtım plakası sert malzeme olup kırılması zordur. Aynı zamanda elektriksel yalıtkanlık özellikleri yüksek ürünlerdir ve ince olanları kolayca form alabilirler. Stoklarımızda 0,10 mm den 20 mm`e kadar bulunmaktadır. Isı yalıtım plakası standart ölçüleri kalınlık olarak 5-8-10mm dir. Müşteri isteğinde göre her türlü ölçüde mikanit levha ve ısı yalıtım plakası kesimi yapılmaktadır. 1000x1200 mm ölçülerinde plaka halinde satışa sunulmaktadır.

Rezistans telleri rezistans üretiminde ve fırın rezistansta kullanılır. Rezistans telleri bütün rezistansların imalatında kullanılan elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürmeye yarayan, yüksek dirençli ve yüksek sıcaklık dayanımı olan tellerdir. Rezistans telleri NiCr serisi vardır. Aynı zamanda fırın rezistans teli de mevcuttur. Fırınlardaki sıcaklık derecesine göre fırın rezistans teli konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktayız.

Quartz Cam borular ve tüpler elektrikli ısıtıcılarda sıkça kullanılan ürünlerdir. Quartz cam borular ve tüpler kimyasal ve yüksek ısı dayanımları yüksektir. Bundan dolayı asit banyo rezistansı ve infrared rezistanslarında tercih edilir. İnfrared rezistanslarında ve daldırma nikel banyo rezistanslarında sıklıkla kullanılır. Stoklarımızda: Boru olarak 4 mm den 25 mm dış çapa kadar, 1000, 2500 ve 3000 mm boyundadır. Tüp olarak 25 mm 30 mm ve 50 mm olarak 400, 500, 1000 ve 1500 mm boyundadır. Çiftli tip modelleri de vardır. Bunlar 15x30 mm ölçülerinde ,2500 ve 3000 mm boyundadır. Yüzey rengi şeffaf, yarı şeffaf ve süt beyaz olarak bulunmaktadır.

Açık büfe reşo rezistansları genellikle gıda sektöründe yemekleri ısıtmada kullanılır. Sıcak servis için yemeklerin koyulduğu büfenin alt kısmına monte edilir. Açık büfe reşo rezistansları termostatlı ve termostatsız modelleri vardır. Genellikle termostatlı modeli tercih edilip termostat kısmı alüminyum gövdeye bir kablo yardımı ile bağlanmıştır. Açık büfe reşo rezistansları 220volt olup 750w güç değerindedir.