Otoklav Rezistans

Otoklav Rezistanslar

Otoklav Rezistans

Otoklav Isıtıcı Taşları

Otoklav Rezistans

Otoklav Rezistans

Otoklav Rezistans Genel Özellikleri

Otoklav rezistansı, diğer adıyla otoklav taşı, kimyasal madde ısıtıcılarında ve benzeşimi olan yerlerde rezistansın üretilebilmesi için önemli bir yer taşır. Otoklav rezistansları, kimyasal etkileşim ile bozulup aşınmaması gerekir. Bu sebeple gövdeleri krom, titanyum ve cam olmak üzere dayanırlıkları fazlalaşmış olup, kimyasal malzemelerde kullanılmaktadır.

Otoklav Taşı ve Otoklav Rezistans
 

Firmamız istenilen boyutlarda ve ölçülerde üretimini gerçekleştirme imkânına sahiptir. Bu nedenle sizin hangi alanda ihtiyaç duyulduğunuza bakılması gerekmektedir. Otoklav rezistans çok amaçlı kullanılan rezistans olduğu için kullanım alanına göre imal edilmektedir. Gereken alanlarda otoklav rezistans modelleri daha kısa veya daha uzun boyutlarda üretilebilmektedir. Gerek duyulduğu zaman sistemler içerisinde kullanılan otoklav rezistanslar, elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüşebilmesini sağlamaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde birçok sayıdaki ısıtıcı içerisinde otoklav rezistansı görebilmekteyiz. Bu rezistansları en önemli özelliği yüksek ısıya karşı dayanıklı ve dirençli olmalarıdır. Günümüzde enerji maliyetlerinin oldukça yüksek olması firmaları tasarruf yapmaya sevk etmiştir. Otoklav rezistans modelinin az enerji tüketimiyle yüksek verimlilik elde edebilen rezistans niteliğindedir. Yani buna minimum maliyet ile maksimum verimlilik de diyebiliriz. Otoklav rezistans modelini genel olarak su, yağ ve kimyasal ısıtma alanlarında kullanımı görülmektedir. Ağır sanayi, cam sanayi, ameliyathane hizmetleri, asit, kostik vb. gibi birçok alanlarda gereksinim duyulmaktadır. Farklı sektörlerde kullanımından dolayı özel otoklav rezistansı, nominal ölçülerde ve güçlerde otoklav rezistansları mevcuttur. Firmamız yılların vermiş olduğu bilgi birikimi ve tecrübesiyle değerli müşterilerimizin özel taleplerini karşılamaktadır. Sizlerin istediği ölçü ve ebatlarda üretim yapılabilmektedir. Otoklav rezistanslar çeşitli çaplarda 25mm, 32mm, 36mm, 45mm, 57mm. Olarak imal edilmektedir. Boyları 150mm´den istenilen uzunluğa kadar ve istenilen güç ve gerilim seviyelerine kadar yapılmaktadır. Ayrıca otoklav rezistansların 3 farklı tipi mevcut olup; normal tıp, kafa taşı tip, dip taşı tipi olmaktadır. Çap milimleri değiştiği gibi deliklerinin de çap milimleri değişiklik göstermektedir.

Otoklav rezistans alanında ki yüksek ve kaliteli üretim anlayışımız sayesinde sizleri memnun etme çabamız biz firmamızın birinci prensibi arasında yer almaktadır. Sizlere özel sunum ve her bir müşterimize ayrıcalıklı hizmet verme standardına göre hareket etmekteyiz.