Buharlaştırma Rezistans

PTC Buharlaştırma Rezistans

PTC Rezistans

PTC Fişek Rezistans

PTC Fişek Rezistans

PTC Fişek Rezistans, PTC Buharlaştırma Rezistans

Ptc Fişek Rezistans, Ptc Buharlaştırma Rezistans Genel Özellikleri

 
Suyun buharlaşması, 100 santigrat derecenin üzerinde gerçekleşir. Elbette bunun için bu sıcaklık değerine yakın seviyelerde ısınan rezistanslar kullanılır. PTC Fişek Rezistans ve PTC Buharlaştırma Rezistans modelleri, çalışma sıcaklığını mümkün olan en düşük seviyeye indirmek üzere geliştirilmiş ürünlerdir. Başta soğutma cihazları olmak üzere, buharlaşma gereken her alanda etkin biçimde kullanılırlar. Firmamız, soğutma sanayi sektörünün ihtiyaç duyduğu PTC Fişek Rezistans ve PTC Buharlaştırma Rezistans ürünlerini sektöre sunmakta ve ihtiyaca özel ürünler ile sektör gereksinimlerini karşılamaktadır. PTC fişek rezistansları su gideri olmayan teşhir ve sütlük dolaplarında kapta biriken suyu buharlaştırmak için kullanılır. Yüksek standartlarına karşılık uygun fiyat seviyesinde sunulan ürünler, en uzun süre ile hizmet verebilecek şekilde tasarlanmış ve üretimleri yapılmış ürünlerdir.

PTC Buharlaştırma Rezistans

Rezistanslar sahip oldukları dirence bağlı olarak çok yüksek sıcaklıklara ulaşırlar. Bunun sonucunda doğrudan temas halinde oldukları maddelerin kendileri ile aynı sıcaklık seviyesine ulaşmalarına neden olabilirler. Yani örneğin 180 dereceye kadar ısınan bir rezistans suyun çok yüksek bir hızla kaynamasına neden olacaktır. Oysa PTC Buharlaştırma Rezistans türleri mümkün olan en düşük sıcaklık seviyesinde çalışmak üzere üretilir ve suyun kaynamasına değil, yalnızca buharlaşmasına hizmet eder. Rezistans su ile temas ettikten sonra amperi yükselerek devreye giriyor. Rezistansın suya teması azaldığında amperi düşüyor ve minimum seviyede çalışması devam ediyor. Belirttiğimiz gibi PTC fişek rezistans modelleri, soğutma sistemlerinin bileşenlerindendir. Takdir edilecektir ki, soğutma sistemlerinde yüksek ısılar ile çalışan araçların kullanılması mümkün olmayacaktır. Kaldı ki, yüksek ısıya ulaşan araçların daha fazla enerji tüketiyor olması da verimlilik bakımından bir sorun olarak tanımlanır. PTC Buharlaştırma Rezistans ve PTC Fişek rezistans modelleri, kendinden termostatlı olduğu için en düşük sıcaklıklar ve en düşük seviye enerji tüketimi ile verimlilik elde etmenizi sağlarlar.

Rezistans Ürünlerinde Kaliteyi Tercih Edin

Aymet makina, fişek rezistans, sıcak yolluk rezistans, kelepçe rezistans, manifolt rezistanslar, plaka rezistans, mika rezistans, Ptc fişek rezistansı, Ptc buharlaştırma rezistansı, seramik kelepçe rezistans, meme rezistansı gibi ihtiyaçlarınızı üretmenin yanı sıra, bu sistemlere bütünleşmiş çalışan bileşenler olan enjeksiyon memesi, Termokupl, cam elyaf yanmaz kablo ve ısı kontrol cihazı gibi ihtiyaçlarınızı da karşılamaktadır. Bizimle şimdi iletişime geçerek, herhangi bir alanda ihtiyaç duyduğunuz endüstriyel rezistans ürünlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Projelerinize özel üretimler de yapabiliyor ve beklentilerinizin tam karşılığını size sunuyoruz.

 

Soğutma sektöründe suyu buharlaştırmak için tasarlanmış kendinden termostatlı, direnç elemanlarıyla dizayn edilmiş fişek rezistans modelidir. Ptc fişek rezistansın ana özelliği maksimum çalışma sıcaklığını düşürmek ve enerji yönetiminde uygunluğu sağlamaktır.

ptc katalog
 
 

PTC Fişek Rezistans, PTC Buharlaştırma Rezistans Teknik Özellikler

Çalışma sıcaklığına göre otomatik güç yönetimi

Enerji tasarrufu

Kolay sabitleme sistemi

Aşırı ısınma yok

Kendinden termostatlı (Harici Kontrol Gerektirmez)

Uygun sıcaklığa geldiğinde ısı sabitlemesi yapar

Çalışma gerilimi 300V/500V

Kısa süreli çalışma gerilim 5000V

Test gerilim 2000V

Sürekli çalışma sıcaklığı -60°C´de +350°C´ye

PTC Fişek Rezistans, PTC Buharlaştırma Rezistans Teknik Özellikler

Çap 12mm

Volt 220v

Kablo 1m-silikon

Rekor 3/8.G-Pirinç


Watt    Volt         Boru Çapı        Boru Cinsi       Uzunluk
350     220           12-13                 304                  250
1000   220           12-13                 304                  380
190     220           12-13                 304                  190

Watt    Volt     Boru Çapı        Boru Cinsi       Uzunluk
350     220           13                      316                  250
1000   220           13                      316                  380
190     220           13                      316                  190

 

PTC Fişek Rezistans, PTC Buharlaştırma Rezistans Nerelerde Kullanılır ?

Soğutma sistemlerinin bulunduğu tüm sektörlerde tercih edilmektedir.

PTC Fişek Rezistans, PTC Buharlaştırma Rezistans Kullanım Amacı

Suyun buharlaştırılması amacı ile kullanılmaktadır.