Semaver Rezistans Üretimi

Semaver Rezistans

Flanşlı Semaver Rezistans

Semaver Rezistansları

Semaver Rezistanslar

Semaver Rezistansı

Semaver Rezistans

Semaver Rezistans

Semaver Rezistans Genel Özellikleri

 
Semaver rezistans dışarıdan etkiye maruz kalmadan kendi kendine kaynayan ve içerisindeki sıvının ısıtılmasını sağlayan semaverleri çalıştırmaktadır. Bu model elektrik ile ısındıktan sonra sıcaklığı hızlı bir şekilde kullanılacak olan cihazın içerisine yaymaktadır.

Günümüzde birçok kişinin evlerinde kullandıkları çay makineleri, semaverler ve benzeri elektrikli ürünler semaver rezistansı sayesinde bizleri odun ve kömüre bağlılıktan kurtaran bir ekipmandır. Semaver rezistans modelleri çember, kare, helezon veya spiral şeklinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu tasarım şekilleri kişilerin ihtiyaçları ve kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir. Semaver rezistansı seçerken dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntı ise direnç değeridir. Direnç değerinin yüksek olması tasarlanan ürünlerin fiyatları ile doğru orantılıdır. Yani direnci yüksek olan bir ürünün, fiyatı da yüksek olmaktadır. Buna bağlı olarak direncin yüksekliği rezistansın verimliliği ile paralel olarak yol izlemektedir. Yüksek sıcaklık elde edilecek ise direnç seviyesinin de yükselmesi söz konusudur. Sıcaklığın aralıkları devrenin voltaj ve akım ihtiyacını doğrudan etkilerken, aynı zamanda gürültü gibi faktörler de seçilecek olan direnç değerini etkilemektedir. Semaver rezistans modelleri arasında olan bu tip rezistansların her birinin direnç seviyeleri ve boyutları farklılık göstermektedir. Günümüzde semaver rezistansları 500 watt, 1000 watt, 1500 watt, 2750 watt ve üzeri direnç birimleri ile çalışmaktadır. Rezistans modelleri semaver rezistans modeli için gerçek materyal söz konusu olduğunda, piyasada mevcut bulunan 3 tip rezidans modeli vardır. Semaver rezistans modelleri için karbon, metal film ve tel sarma rezistanslar metal film rezistanslar semaverler için tercih edilebilecek rezistans modelleri arasında yer almaktadır. En ucuz ve en kolay erişilebilir olan karbon rezistansları, daha düşük gürültüye sahip ve fazla radyo frekansına karşı bağışıklık gösteren metal film rezistanslar ve daha yüksek güç dağılımında kullanılan sarma rezistanslar semaver rezistans modelinin önemli özelliklerindendir.

Kaliteli Endüstriyel Ürünler

Firmamız "Aymet Makine ve Rezistans Sanayi" semaver imalatı için gerekli bütün semaver rezistansı ürünlerini bulabileceğiniz ürün yelpazesine sahiptir. Geniş kapsamlı ürün yelpazemize bakınarak istediğiniz ürünü bulabilme imkânı sunmaktadır. Siz değerli müşterilerimize sunmuş olduğumuz semaver rezistanslarımızın üretimi dünya standartlarına uygun olarak hazırlanmaktadır. Ayrıca sizlerin istekleri doğrultusunda ihtiyaçlarınıza cevap verecek özelliklerde ürün üretimi de gerçekleştirmektedir.

Semaver Rezistans


Yalıtım Malzemesi : Yüksek Dereceli Sıkıştırılmış MgO

Volt :12-440

Wcm² (max) : 8

W.Tolerans : ±%10

Max. Yüzey Isısı : 750ºC

Ømm Tolerans : -0,02 / -0,06

Dış Muhafaza : CrNi

Rezistans Teli : NiCr 8020

Semaver Rezistanslar


Önerilen Max : W/cm

Durgun Su :10

Hareketli Su : 20

Durgun Hava :5

Yağ : 2,5

Parafin : 2,7

Asfalt : 1,5

Asitler : 3