Infrared Seramik Rezistans

Infrared Seramik Isıtıcı

Infrared Seramik Rezistans

Infrared Seramik Rezistans Genel Özellikleri


Sanayide, ticari alanlarda, çeşitli donanımların içerisinde ve evsel ihtiyaçların karşılanmasında kullanılan İnfrared seramik rezistans Aymet Makine tarafından her türlü projeye özel çeşitleri ile üretilmektedir. Herhangi bir maksatla bizden İnfrared seramik rezistans talebinde bulunabilir, en uygun fiyatlarla ürünlere ulaşabilirsiniz.

İnfrared veya enfraruj; ışık huzmesi içerisinde yer alan Kırmızının gerisindeki frekansın teknik ismidir. Isıtma teknolojisinde son yıllarda sıklıkla kullanılan bu teknik; İnfrared Seramik Rezistans ürünlerinde en gelişmiş örnekleriyle sunulmaktadır. Geliştirilmesinde ilham kaynağı güneş olan bu ısıtma sistemi, düşük enerji tüketimine karşın, yüksek verimliliğe sahip ısıtıcıların elde edilmesini sağlar. İnfrared seramik ısıtıcı ürünleri, sen olduğu gibi yalnızca evsel ısınma ihtiyaçlarını karşılamakla kalmaz, endüstride birçok faaliyetin tamamlanması için önemli bir gereç olarak kullanılmaktadır. Onun boya fırınlarında bu ısıtıcılar aktif olarak kullanılırlar. İnfrared seramik rezistans, yüksek mukavemeti ile ağır çalışma koşullarına cevap verebilen nitelikte bir üründür. Firmamız tarafından isteği özel üretilebilen bu ürünler herhangi bir projede kullanabilmek için uygundur.

İnfrared seramik rezistans ve ısıtıcı

Rezistans ürünleri; çalışma prensibi gereği ısınan ve duruma göre ışıyabilen ürünler olarak bilinir. Kimin rezistans türlerinin sahip olduğu özellikler geleyim ışık yaymaları söz konusu değildir. Zaten bu özellikleri ile bu tür rezistansların çoğunlukla madde içi ısıtma için kullanıldığını biliriz. Örneğin; benmari rezistanslar ışık yaymaz ve sıvıların içerisinde ısıtma fonksiyonu elde edilmesini sağlarlar. Buna karşın; örneğin hava üflemeli rezistanslar hava üfleme şiddetine bağlı olarak belli miktarda ışık yayabilirler. Quartz ısıtıcılar da ışık yayan ısıtıcı türleri arasındadır.

İnfrared seramik rezistanslar ile seramik Quartz ısıtıcılar tam olarak Aynı fonksiyona sahip değildir. Quartz ısıtıcılar ve rezistanslar, metallerin aşırı ısınması neticesinde meydana gelen ışımayı yansıtırken, İnfrared Seramik rezistanslar, İnfrared olarak tarif edilen frekansla ışık yayarlar. Yani bu rezistanslar teknolojileri itibarıyla daha gelişmiş araçlardır. Bu rezistansların en önemli özelliği, uzun mesafeleri ısıtabilir olmalarıdır. Diğer tüm rezistanslar kendilerine belli mesafede yakın ısıtma yapabilirken İnfrared Seramik rezistans ürünleri geniş bir alanda yeterli ısıtmayı sağlayabilirler. Güneşin sağladığı ısı enerjisini taklit eden bu teknoloji, ısıttığı materyali belli seviyede zarar vermeden ısıda bilme özelliğine sahiptir. Elbette kapalı alanlarda kullanımları halinde, diğer ısıtıcı türlerinden biraz daha yüksek verim elde edilmesini sağlarlar. En önemli özellikleri elbette yukarıda da belirttiğimiz gibi enerjiyi daha az kullanıyor olmalarıdır. Firmamız ihtiyaca özel, farklı boyut ve niteliklerde üretim gerçekleştirebilmektedir. Bize ulaşarak ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilir, hemen Sipariş verebilirsiniz.

İnfrared Seramik Isıtıcılar


Volt : 12-440

Wcm² (max) : 8.5

W.Tolerans : ±%3

Kalınlık : 3mm

Rezistans Teli : NiCr 8020

Elk.Yalıtım : Yüksek ısı iletkenliği olan seramik (statik)

Güç Bağlantı Elemanları : Yüksek ısı ve ampere dayanıklı (statik) bağlantı klemensi
Tokalı ve M-6 Paslanmaz Civata

Montaj Elemanı : M.6 paslanmaz INBUS ve sıkma pimleri