Mika Plaka Rezistans

Seramik Plaka Rezistans

Plaka Rezistans

Seramik Plaka Rezistansı

Seramik Plaka Rezistans

Plaka Rezistanslar

Plaka Rezistanslar

Plaka Rezistanslar

Mika Plaka Rezistans

Mika Plaka Isıtıcılar

Mika Plaka Isıtıcı

Mika Plaka Rezistans

Mika plaka Rezistans Genel Özellikleri


Mika plaka rezistanslar, dünya genelinde ve ülkemizde yüksek sıcaklıklarda kullanılan ısıya dayanıklı, elektriğe karşı yalıtkan olup daha çok rezistans üretiminde kullanılan yardımcı üründür. Bu rezistanslar, geniş bir biçimde evlerde kullanılan rezistanslar arasında yer almaktadır. Bizler farkına varmadan yaşamımızın her anında Mika plaka rezistansları kullanmaktayız. Evlerimizde kullandığımız şofben ve fırın gibi elektrikli ev ürünlerimizin içerisinde bulunmasaydı, ürünlerimizi kullanıyor olmayacaktık.

Ürünlerin çalışmasına neden olan bu rezistanslar sadece elektrikli ev ürünlerinde değil, endüstriyel alanında geniş bir kullanıma sahiptir. Paslanmaz elementler ile üretilen Mika plaka rezistanslar aynı zamanda zorlu koşullara karşı dayanıklı olacak şekilde üretilmektedir. Bakır, pirinç, galvaniz, paslanmaz çelik vb. hammaddeler Mika plaka rezistans modelinin üretiminde kullanılmaktadır. Firmamız Aymet Makine ve Rezistans Sanayi, sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda size göre özel olarak Mika plaka rezistans modellerini üretmektedir. Kaliteli olarak ürettiğimiz için sizlerde kullandığınız ürünlerin kullanım ömürlerini bu sayede uzatabilme imkânına sahip olmaktasınız.

Sıcaklığa karşı dirençli olan Mika plaka rezistanslar alüminyum maddesi ile desteklenerek dayanıklılığı artırılmaktadır. Sıcaklığa olan dayanıklılığı 400°C ile 600°C arasında rol almaktadır. Olağanüstü elektrik yalıtımı sayesinde yüksek voltaj ark kaynağı açısından direnç göstermektedir. Bu sayede Mika plaka rezistans, işletmelerin en özel projelerinde kullanılan rezistans olarak yer almaktadır. Ayrıca plastik hammaddelerinin eritilmesinde, bakalit preslerinde ve genel amaçlı kalıp ısıtmalarında kullanılmaktadır. İhtiyaç duyulan şekil, boyut ve ölçülere göre çizilerek farklı şekillerde üretimi gerçekleştirilmektedir. Mika plaka rezistanslar açık şekilde çalıştırılamayıp, üzerlerine 8mm kalınlığında baskı sacı ile birlikte kullanması gerekmektedir. Mika plaka rezistansların enleri minimum 20mm ile maksimum 1000mm arasında, boyları ise minimum 40mm ile maksimum 2000mm arasında değişmektedir. Ayrıca Avrupa fişli ve ütü fişli olarak enerji çıkışları sağlanmaktadır. Teknik özelliklerinden bilgi verecek olursak; düz, yuvarlak, L tipi, U tipi şeklinde istenildiği takdirde ise bu rezistansların yüzeylerinde birçok delik olacak şekilde üretilmektedir. Elektriksel yalıtkanlığı oldukça fazla olan mika levhalar Mika plaka rezistans üretiminde temel hammadde konumundadır. Çalışma sıcaklığı 250°C ile 600°C arasında sıcaklık gerektiren uygulamalarda rahatlıkla kullanılmaktadır. Mika plaka rezistans modelinde beyaz mika levhalar kullanıldığı taktirde 600°C eşkenar, paralel biçimli mika ise 900°C sıcaklığa karşı üstün termal direnç göstermektedir.

Mika plaka Rezistans, Mika plaka Isıtıcı ve Seramik Mika plaka


Çalışma Sıcaklığı : 250 oC

En : Min. 20mm - Max 1000mm

Boy : Min. 40mm - Max 2000mm

Kalınlık : 3mm

Güç : Max 3 w/cm2

Metal Aksamlar : Paslanmaz çelik, DKP, Alüminyum, Bakır

Yalıtımı : 800- 1000 oC Mikanit

Sarım Teli : 60/15 - 80/20 Krom Nikel

Enerji Girişi : Kablo - Fiş