10.05.2022 08:57:10

Hava Kanalı Isıtıcılar

Hava Kanalı Isıtıcılar

Hava Kanalı Isıtıcılar

Hava kanalları, modern yapıların önemli bileşenlerinden bir tanesidir. Özellikle yaşam alanı olarak inşa edilen alanlarında dışında kalan; iş merkezleri, plazalar ve endüstriyel alanların havalandırılmasında hava kanalları yegane araç olarak tanımlanır. Tabii bu mekanların iklimlendirilmesi de doğal olarak bu kanallar üzerinden yapılır. Hava kanalı ısıtıcılar bu noktada yaygın biçimde kullanılan donanımlardandır.

Hava kanalı ısıtıcılar farklı türlere sahiptir. VCE-VRE-VYL Kanal tipi elektrikli ısıtıcılar ve santral tipi hava kanalı ısıtıcılar ihtiyaca göre üretilebilmekte ve hemen her alanda güvenle kullanılabilmektedir.

Hava kanalı ısıtıcılar temin edilirken, ölçüler kadar; materyal kalitesi ve üretim tekniği de son derece önemlidir. Rezistans grubu iç elemanları bulunan bu donanımların; sarfiyat, kullanım süresi, efektiflik ve güvenilirlik gibi niteliklerini, doğal olarak üretim kalitesi belirler.

Biz üretimini ve satışı yaptığımız Hava kanalı ısıtıcılar için mümkün olan en yüksek kalite standartlarını sunuyor ve müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaya çalışıyoruz. Sektörde uzun zamandır devam eden faaliyetlerimiz kapsamında, tüm ısıtıcı elemanların ve diğer rezistans grubu materyallerin efektif türlerine ulaşmanızı sağlıyoruz.

Hava kanalı ısıtıcılar Nerelerde Kullanılır?

Hava ile ısıtılması gereken tüm ortamlarda, Hava kanalı ısıtıcılar kullanılabilir. Bu ürünlerin, kanal içerisine veya santrale yerleştirilerek elektronik sistemlere bağlanması mümkündür. Basit bir çalışma prensibi bulunan bu ekipmanlar, tercih edilmesi halinde kapsamlı bilgisayarlı ve/veya elektronik donanımlar olarak da hizmet verebilir.

Hava basıncı oranına bağlı olarak kurulacak ısıtıcılar, farklı güç seviyelerinde olacaktır. Petekli bir yapıya sahip geçiş alanı, hava akımını yeterince ısıtabilmek için yeterli ısıyı üretebiliyor olmalıdır. Bu nedenle, Hava kanalı ısıtıcılar temin edilirken, dış ortamda oluşabilecek azami ısı, iç ortamın ısıtma ihtiyacı ve hava akış miktarı dikkate alınmalıdır.

Özellikle santral tipi Hava kanalı ısıtıcılar son derece yüksek akım kapasitelerine sahiptir. Bu araçlar;

  • Hastaneler
  • Alışveriş merkezleri
  • Okullar
  • Plazalar
  • Üretim tesisleri

Ve benzeri alanlarda kullanılırlar. On derece yüksek miktarda hava akışının söz konusu olduğu bu alanların, iç hacimleri de oldukça fazla olduğundan, kurulacak ısıtma sisteminin kapasitesinin ciddi boyutlarda olması gerekebilir.

Kanal içi ısıtıcılar ise farklı maksatlarla kullanılabilirken, daha küçük alanlarda ısı temin etmek için uygundur. 10-15 santimetre çapta kanallar için dahi kanal içi Hava kanalı ısıtıcı üretilebilir.

Hava kanalı ısıtıcılar için güvenlik bilgileri

Hava kanalı ısıtıcılar, doğru ürünün seçilmesi, güvenlik rölelerinin kurulması ve elbette nitelikli ürünün temin edilmesi durumunda oldukça güvenli ürünlerdir. Bu ürünlerin kendi sigorta birimleri olduğu gibi, kanalları fiziksel etkilerden koruyan süzücü araçlar da bulunur.

Her şeye rağmen Hava kanalı ısıtıcılar arıza durumuna geçmeleri halinde, bağlı bulundukları sistem tarafından devreleri kesilir ve uyarı verebilirler. Isıtıcının kurulduğu düzeneğin komplikasyon boyutuna göre, bu sistemlerin dijital uyarı verebilmeleri de mümkündür.

Rezistanslar, nadiren güvenlik riskine neden olurlar. Bu ürünlerin kaliteli türlerinin seçilmesi durumunda herhangi bir negatiflik yaşanma ihtimali oldukça düşüktür.

Nitelikli Ürünlere Ulaşın

Firmamız, Hava kanalı ısıtıcılar dahil olmak üzere tüm rezistans ve diğer ısıtıcı ihtiyaçlarınızda size destek veriyor. Evsel veya endüstriyel boyutta ihtiyaçlarınıza uygun fiyatlı çözümler elde etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Proje bazlı çalışmalarda da size uzman desteği veriyor ve seçeceğiniz ekipmanın hangisi olacağı konusunda karar verebilmenize yardımcı oluyoruz.

Her büyüklükte ve her ihtiyaca uygun ürünleri satın almak için sitemizi inceleyebilirsiniz. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek, istediğiniz ürünün temini, kesin fiyatları ve teslim süresini öğrenebilirsiniz.