18.12.2020 13:20:14

Infrared Seramik Rezistans

Infrared Seramik Rezistans

Infrared Seramik Rezistans

Işıma teknolojisini kullanarak ısıtma yapma özelliğine sahip olan rezistans modelleri infrared seramik rezistans olarak bilinmektedir. Bu rezistans tipleri, elektrik enerjisini hızlı bir şekilde ısı ve ışıma ile ürün üzerine yansıtmaktadır. Kısa süre içerisinde yüzeylerde yüksek ısı elde edilmesi amaçlanan alanlarda aktif olarak kullanılmaktadır.

Prosesler, ev sobaları, konveyör üzerinde, kesintisiz ilerleme hareketi olan sistemlerde ürün geçişi esnasında ısıtma sağlamak için bu tür rezistans modelleri tercih edilmektedir. Infrared seramik rezistans modelleri, uzun dalga boyuna sahiptir. Verimli ve dayanıklı modeller olduğu için tercih edilmektedir. Birbirinden farklı endüstriyel alanlarda ve mühendislik uygulamalarında bu tür rezistansların kullanıldığı bilinmektedir.

Termoform tavaları, paketleme endüstri, boya kürleme ve kurutma, baskı kurutma, ön ısıtma, dış ortam ısıtması, infrared saunalar infrared seramik rezistans modellerinin kullanıldığı alanlar arasında yer almaktadır. Seramik rezistanslar, seramik kelepçe rezistans modelleri, infrared seramik rezistans seçenekleri birbirinden farklı alanlarda kullanıma uygun olarak kullanıcıların tercihine sunulmaktadır. Bu modeller farklı boy ve güçlerde üretilerek ihtiyacı en iyi şekilde karşılamaktadır.

Seramik Infrared Rezistans

Seramik elementlere sahip olan bu rezistans modelleri, 300 derece ile 700 derece arasında çalışmaktadır ve aynı zamanda 2 ile 10 micron aralığında infrared dalga üretmektedir. Dalga boyunu çok iyi ölçüde absorbe etme gücüne sahip olduğundan dolayı tercih edilmektedir. Bundan dolayı en popüler olarak görülen infrared kaynağı olarak görülmektedir.

Firmalar sektör içerisinde dünya standartlarına uygun şekilde infrared seramik rezistans modellerini üretmektedir. Farklı kullanım alanı ve farklı kullanım amaçları göz önünde bulundurarak çeşitli özelliklere sahip olan model seçenekleri de kullanıcı tercihine bırakılmaktadır. Aynı zamanda farklı mühendislik uygulamaları ve endüstriyel alanlarda ihtiyaç duyulan özel niteliklere göre de imal edilmesi mümkün olmaktadır.

Geniş bir yüzeye sahip olan infrared seramik rezistans olarak bu sayede ısı transferinde iyi performans sergilemektedir. Uzun kullanım ömrüne sahip olmasından dolayı da birçok alanda verimli bir şekilde uzun süre kullanıma uygun olmaktadır. Güneş ısısına en yakın ısıyı elde etmesi ile ön plana çıkan bu modelin gövdesi zararlı ışınları emer ve böylece sağlıklı ısı elde edilmesini sağlar.

İnfrared Seramik Rezistans Özellikleri

245 * 60 mm veya 122 * 60 mm ebatlarında üretilen infrared seramik rezistans modelleri, aynı zamanda ihtiyaçlar doğrultusunda farklı ebatlarda da üretilebilmektedir. 245 * 100 mm, 100 * 100 mm, 122 * 122 mm, 60 *60 mm boyutları en az tercih edilen modelleri oluşturmaktadır. Yarı kavisli olarak tasarlanan infrared seramik rezistans modelleri en yaygın tercih edilen modeller arasında ilk sırada yer almaktadır. Düz şekilli ve düz seramik rezistans modelleri ile daha az tercih edilmektedir.

124 W ve 1000 W arasında çalışmaktadır. Besleme gerilimi ise yaygın olarak 240 V ve 400 V arasında değişkenlik göstermektedir. Firmalar infrared seramik rezistans modellerinin yanı sıra yan ürün olarak termokupl üretimi gibi alanlarda da kullanıcı ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt vermektedir.

İnfrared seramik rezistans modelleri kaliteli ve uygun şekilde üretildiğinde uzun yıllar boyunca sorunsuz, sağlıklı, güvenli bir şekilde kullanıma uygundur.

İnfrared Seramik Rezistans Kullanım Alanları

  • Küp şeker makineleri
  • Plastik vakum ambalaj makineleri
  • Thermoforming makineleri
  • Tekstil
  • Baskı ve kurutma
  • Oto boya kurutma sistemleri
  • Kurutma
  • Endüstriyel fırın
  • IR kurutma makineleri

Sağlıklı ısı elde edilmesi istenen alanlarda, ısı transferinin iyi şekilde gerçekleşmesi gereken durumlarda yaygın olarak infrared seramik rezistans modelleri tercih edilerek kullanılmaktadır.