25.01.2021 08:34:50

Plaka Rezistans

Plaka  Rezistans

Kalıpların preslerin ısıtılması için günümüzde hem ülkemizde hem de dünya genelinde plaka rezistans modelleri tercih edilmektedir. Plaka, kauçuk ve ambalaj sektöründe yaygın olarak kullanılan plaka rezistanslar, her iki yüzeyinde oluşan ısıyı iyi bir şekilde transfer etmektedir. Genellikle 250 / 300 derece sıcaklık gerektiren durumlarda plaka rezistans modellerine ihtiyaç duyulmaktadır. Phlogopite levha kullanılarak üretilmiş olan plaka rezistans modelleri 300 derece üzeri sıcaklık gerektiren durumlarda da kullanılabilmektedir. Rezistans modelleri arasında plaka rezistans modellerinin en önemli özelliklerinden biri de ısıyı üzerinde kesinlikle biriktirmiyor oluşudur. Isının yüzeyde birikmesini engellemek için plaka tip rezistansların bir yüzeyinde baskı sacı kullanılmaktadır.
Plaka rezistans üretimi için hammadde olarak elektriksel yalıtkanlığı ısı transferini mükemmel şekilde gerçekleştirdiği bilinen mika levhalar tercih edilmektedir. Plaka rezistans üretiminde yaygın olarak muskovit levhalar kullanılmaktadır.
Plaka tip rezistans modelleri, ihtiyaca ve kullanım alanına göre farklı modellerde tasarlanarak üretime uygundur. Düz, yuvarlak, L tipi, U tipi plaka rezistans modelleri bulunmaktadır. Aynı zamanda plaka rezistans modellerinin üzerinde bağlantı vb. Durumlar için delikli olabilecek şekilde üretilmektedir.

Plaka Rezistans Çeşitleri
Endüstriyel alanda birçok farklı amaçla çeşitli sektörler içerisinde ihtiyaç duyulan plaka rezistans modelleri, kullanım amacına ve alanına uygun olmak için çeşitli modellerde üretilmektedir. Tip olarak farklı modeller ön plana çıkarken bir diğer yandan enerji çıkışlarında da farklı seçenekler kullanıcı tercihine sunulmaktadır.
Plaka rezistans modellerinin enerji çıkışlarında vidalı, kablolu, klamensli ve ütü fişi çıkışlı modeller bulunmaktadır. Sektör içerisinde daha çok rezistans üretimi için kullanılan plaka rezistans modelleri, elektriğe karşı yalıtkandır. Endüstriyel alanda sıklıkla kullanılmasının yanı sıra günümüzde evlerde kullanılan modeller arasında da plaka rezistans yer almaktadır.
Plaka rezistans, hayatın içerisinde en geniş alanda kullanılan rezistans modelleri olarak bilinmektedir. Özellikle evlerde kullanılan şofben, fırın gibi elektrikli aletlerin içerisinde yer alan plaka rezistans, bu cihazların sorunsuz çalışmasını sağlamaktadır. Böylece hem evlerde kullanılan küçük elektrikli aletlerde hem de endüstriyel alanda plaka rezistans kullanımına ihtiyaç duyulmaktadır.

Plaka Rezistans Kullanım Alanları
Plaka rezistans plaka, kauçuk ve ambalaj sektörü başta olmak üzere evlerde dahi kullanılan rezistans modelleri arasında yer almaktadır. Geniş kullanım alanı bulunan plaka rezistans modeli, piyasada sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır. Plaka rezistans modelleri, zorlu çalışma koşullarına karşı paslanmaz elementler kullanılarak üretilmektedir. Bakır, pirinç, galvaniz, paslanmaz çelik gibi hammaddeler plaka rezistans üretiminde tercih edilmektedir.
Dünya standartlarına uygun şekilde üretilmiş olan plaka rezistans modelleri olduğu gibi sektör içerisinde birinci sınıf malzeme seçenekleri ile en kaliteli plaka rezistans üretimi alanında hizmet veren firmalar, kullanıcı ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt vermek üzere özel üretim de yapmaktadır. Kullanım alanına ve amacına göre özel güçlerde, tiplerde üretilmiş olan plaka modelleri daha uzun yıllar boyunca güvenle kullanıma uygun olmaktadır.
Sıcaklığa karşı dayanıklı yapısı ile rezistans modelleri içerisinde ön plana çıkan plaka rezistans üretiminde alüminyum kullanımı ile dayanıklılığı artırılmaktadır. Sıcaklığa karşı dayanıklı yapısı ve yüksek voltaj ark kaynağı açısından direnci ile çok özel projelerde dahi konforlu ve etkin bir kullanım sağlamaktadır.

Plaka Rezistans Fiyatla
Piyasa içerisinde birbirinden farklı alanlarda kullanıma uygun şekilde tasarlanmış olan plaka rezistans modelleri bulunmaktadır. Bu modeller içerisinde kişilerin tercih etmiş oldukları model ve özelliklere bağlı olarak plaka rezistans fiyatları değişkenlik göstermektedir.
Her bütçeye hitap eden plaka rezistans fiyatları arasında birinci sınıf malzeme kullanımı ile üretilen güvenilir ve kaliteli modeller tercih edilmektedir.