17.06.2021 07:49:23

Ticari Rezistans Ürünleri

Ticari Rezistans Ürünleri

Ticari Rezistans Ürünü Nedir?

Bir rezistans elemanı, bir ısıtma amacına hizmet etmek üzere tasarlanmış, hem elektriksel olarak iletken hem de yalıtım malzemesinden oluşan bir bileşendir.

Detaylara bakalım:

Bileşen: Bir ısıtma elemanı, tek başına ısıtma alaşımından daha fazlasıdır. Bir yalıtım malzemesi çerçevesi ve kurşun konektörler içeren bir parça grubudur. Örneğin, açık bobinli bir ısıtıcı durumunda, ısıtma alaşımı tipik olarak mika veya seramik izolatörler tarafından tutulur veya süspanse edilir. Tel terminalleri, ısıtıcı serpantinleri devreye güvenli bir şekilde bağlar.

Elektriksel olarak İletken: Bir elektrikli ısıtıcının temel özü, bir akıma maruz kaldığında elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren, içindeki ısıtma elemanı alaşımıdır. Isıtıcının elektrik yükünün oluştuğu kısımdır. Isı bu şekilde üretildiğinde buna Dirençli Isıtma diyoruz. Joule Isıtma olarak da bilinir.

Ticari Rezistans Ürünleri Bir Amaca Hizmet Etmek Üzere Tasarlanmıştır: Bir ısıtma elemanı, malzeme yapısından daha fazlasıdır. Bir tasarım ürünüdür. Alaşım ve izolatörler, ısıtma amacına hizmet eden kullanışlı bir bileşen haline gelmek için manipüle edilmelidir. Alaşımı belirleyen ve oluşturduğu ısıtıcıyı veren çok yetenekli usta, ısıtıcı tasarım mühendisidir.

Endüstriyel bir rezistans elemanı, akla gelebilecek her ürünün üreticileri için çeşitli kapasitelerde ısı sağlar. Çok çeşitli ticari rezistans ürünleri arasından, işiniz için en uygun elemanı bulmak zor olabilir. En verimli olanı seçme yolunda ilk adım; herhangi bir işlem için etkili rezistans elemanı, endüstriyel kullanım için mevcut olan bazı ana rezistans elemanı tiplerinin tanımlanmasıyla başlar.

Daldırma Rezistansları: Daldırma tipi rezistanslar, farklı endüstriyel kullanımlar için sıvıları hızla ısıtır. Genellikle daldırma elemanları, gerekli sıcaklıkları elde etmek için doğrudan ısı transferini kullanır. Daldırma ısıtıcılar genellikle kimyasal işlemlerde kullanılır.

Boru Rezistanslar: Boru rezistans elemanları , endüstriyel ısıtma elemanlarının en yaygın biçimlerinden biridir. Boru rezistans, ürünleri ısıtmak için çeşitli şekillerde oluşturulmuş ısıtılmış tüpler kullanır. Boru rezistans sıvıları, gazları ve katıları ısıtmak için kullanılır. Boru rezistans, konveksiyonla ısıtma, radyant ısıtma ve iletimle ısıtma için kullanılır.

Çember  Rezistanslar: Çember rezistans elemanları, sıvılara doğrudan ısı uygular ve küçük bir kılıfta bulunan hem firkete hem de boru şeklindeki ısıtma elemanlarını içerebilir. Çember dendiği gibi flanşlı rezistanslar da denilebilir. Genellikle mazotlu ısıtma, gazlı ısıtma, mumla ısıtma ve aşındırıcı çözümlerde kullanılır.

Şerit Rezistanslar: Şerit rezistanslar, küçük boruların içindeki firkete ısıtma elemanlarını barındırır. Daha küçük bir kapta ısıyı kolayca izlemek ve kontrol etmek için elemanın bir tarafı bir kaba vidalanabilir. Vidalı fiş ısıtıcılar genellikle gazları ve sıvıları ısıtmak için kullanılır.

Kartuş veya Fişek Rezistanslar: Kartuşlu rezistans elemanları , floresan ampullere benzer. Bir enerji kaynağına bağlanmak için bir ucundan çıkan tellerle uzun bir boru şeklindedirler. Kartuşlu ısıtma elemanları genellikle katı malzemeleri yüksek sıcaklıklara ısıtmak için kullanılır. Kartuş elemanları, katının esnekliğini artırmak için metalleri ve diğer katıları yüksek sıcaklıklara ısıtmak için kullanılır.

Mevcut ısıtma seçeneklerinin çeşitliliğini bilmek, herhangi bir üreticinin prosesleri için en iyi ısıtma elemanlarını seçmesine yardımcı olabilir.

Bir Çözüm Belirleme

Özel uygulamanıza ideal olarak uyan ticari rezistans ürünlerine ulaşmak için, bir ısıtıcının daha büyük bir sisteme nasıl sığacağını ve onu nasıl destekleyeceğini anlamak yararlıdır. Bir müşteriyle tasarım tartışmalarına girdiğimizde, uygulamayı anlamak ve tasarım kararlarını aldığımız makul gereksinimler oluşturmak için sorular sorarız.

Ticari Rezistans Ürünleri Isıtıcı Ömrü

Tasarımda ve malzemede iyi seçimler ısıtıcı ömrünü uzatırken, malzemeden uygulamaya kötü eşleşmeler ve diğer kötü tasarım seçimleri maliyetli alan değişimlerine, ürün hasarına, güvenlik sorunlarına ve mutsuz müşterilere neden olabilir.

Tüm dirençli ticari rezistans ürünleri sonunda yanar. Oksidasyon, elektrik direncindeki değişiklikler, hasar ve deformasyon, uzun ömürlülüğü sınırlayan faktörlerdir. Deneyimli bir rezistansa tasarım mühendisi, klasik hatalardan kaçınmanıza ve özel uygulamanız için uzun ısıtıcı ömrü elde etmenize yardımcı olabilir.

Dirençli ısıtma alaşımları daha yüksek sıcaklıklarda bir oksidasyon tabakası oluşturur. Alaşım havadaki oksijen ile kolayca etkileşime girebildiğinden, katman ilk başta hızla büyür. Katman büyüdükçe, daha fazla oksidasyonu engelleyene kadar oksijene erişimi engelleyen koruyucu bir katman haline gelir.

Isıtıldığında ısıtma alaşımının genleşme miktarı (alaşımın ısıl genleşme katsayısı olarak adlandırılır) oksit tabakasınınkinden farklı olacaktır. Termal genleşmedeki bu farkın yanı sıra yapışma mukavemeti (oksit tabakasının alaşıma yapışması), ısıtma elemanının uzun ömürlülüğü ile güçlü bir korelasyona sahiptir.