22.04.2022 10:25:19

Asit Banyo Rezistanslar

Asit Banyo Rezistanslar

Asit Banyo Rezistanslar

Asit banyo rezistansları çeşitli kimyasalların ısıtılması amacı ile kullanılan rezistans çeşitlerindendir. İçerdikleri malzemeler sayesinde asit, su, yağ gibi kimyasal sıvıların hızla ısınmalarını sağlamaktadır.

Bu rezistansları genellikle kimyasal banyo işlemi uygulayan yerler tercih etmektedir.  Aynı zamanda asit banyo rezistansları endüstri alanlarında ve kimyasal üretim yapan fabrikalar da sıvıların ısıtılmasını kolaylaştırmak için de kullanılmaktadır. 

Sıvı materyallerin ısıtılmasında rahatlıkla kullanılırken endüstriyel makinelerde 500 dereceyi aşmayan ya da likit maddelerin ısıtılmasında ihtiyaca göre olacak şekilde boyutta, güçte ve kullanım alanına göre tasarlanmaktadır.

Asit banyo rezistansları kullanım alanlarına bağlı olmak üzere farklı özelliklerde de üretilmektedir. Bunlara örnek olarak titan rezistans, nikel kaplama banyo rezistansı  ve kimyasal asit banyosu rezistansı  olarak çeşitlilik göstermektedir. Her biri farklı alanlarda farklı özelliklere sahip olarak kullanılırken hepsinin ortak özelliği bir sınıf malzeme kullanılarak yapılması ve uzun ömürlü olmasıdır.

Titan Rezistans

Titan rezistans Kimyasal üretimin yapıldığı endüstriyel alanlarda ve ağır sanayi fabrikalarında ısıtma amacıyla kullanılmaktadır. Titan rezistansı paslanma yapmaz özelliği bulunan boru malzemesinden bir statik teflon kaplaması kullanılarak yapılmaktadır.

Farklı şekillerde ve ihtiyaç doğrultusunda üretimi gerçekleştirilen titan rezistansı, kuvars, teflon, cam ısıtıcılı, kurşun gibi çeşitlendirilir. Kaliteli malzemeden üretilen rezistans uzun yıllar kullanım ömrü sayesinde bakım ya da değişim gerektirmemektedir. 

Isıya ve kimyasal sıvılara karşı dayanıklılığı ile bilinen titan rezistansı paslanmaz bor ve teflon hortumlarda kullanılmaktadır. Genellikle titan rezistanslarda kapak kısımları doldurularak da yalıtım sağlanabilmektedir.

Titan rezistansları dayanıklılıkları ile bilinirken genel olarak kullanım alanları;

Asitli kazanlarda

Asitli ısıtmalarda

Güneş enerjisi sistemlerinde

Asitli ortamlarda

Kimyasal sıvı ısıtırken 

gibi geniş bir yelpazeye sahiptir. Asite karşı dayanıklılığı ve direnci oldukça yüksek olan titan rezistansları kimyasal ısıtmalarda sıklıkla kullanılmaktadır. 

Nikel Kaplama Banyosu Rezistansı

Nikel kaplama banyosu rezistans ise sert ve dayanıklı yapısı sayesinde paslanmaz özelliği ile en çok tercih edilen rezistans çeşitlerindendir. Endüstriyel alanda kullanılan nikel kaplama banyosu rezistansı, kullanılan bölgenin güvenli ısıtılmasını sağlarken bu ısıtma işlemini ise son derece hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Diğer rezistans çeşitlerinde olduğu gibi tasarruflu olması sayesinde düşük enerji tüketimi ile yüksek verimlilik elde etmenizi sağlamaktadır. Dışarıdan alabileceği darbelere karşı oldukça dayanıklı olan yapısı sayesinde herkes tarafından tercih edilmektedir. Kaliteli malzemeden elde edilen nikel kaplama banyosu rezistansı, istenildiği ölçülerde ve kullanılacak olan alana uygun olarak tasarlanırken, burada önemli olan kullanacak ölçünün ve yerin iyi belirlenmesi gerekmektedir.

Uygun fiyatı ile kalite performans sergilerken Avrupa standartlarına göre üretilerek çevre dostu olma özelliğini korumaktadır. Ürünün çeşitliliği göz önünde bulundurulduğunda fiyatlarında da farklılık gözlemlenmektedir. İhtiyacınıza göre alabileceğiniz nikel kaplama banyosu rezistansı, yapacağınız ölçü hatalarında tekrar almanız gerekmektedir. Sizlere özel olarak hazırlandığını unutmamalısınız.

Kimyasal Asit Banyosu Rezistanslar

Kimyasal asit banyosu rezistanslar, yüksek derecedeki ısıya, neme, sürtünmeye, elektrik atlamasına  ve kimyasal maddelere karşı oldukça dayanıklıdır. Su, yağ ve  benzeri likit maddelerin ısıtılmasında ya da güneş enerji sistemlerinde kullanılmaktadır. Uygun maliyeti sayesinde her bütçeye uyması sebebiyle herkes tarafından tercih edilen ürünlerin başında yer almaktadır.

Genellikle endüstriyel makinalar da kuru olarak ortalama 500 dereceyi aşmayan fırınlarda kimyasal maddelerin ısıtılması amacıyla kullanılmaktadır. Kullanım oranını çeşitlilik gösterirken istenilen ölçü, ebat ve kalitede de imal edilmektedir. 

Kimyasal asit banyosu rezistansları kimyasal etkileşim sebebiyle aşınmaması amacıyla gövdeleri teflon, cam, titanyum ve krom ile kaplanarak dayanıklılığı arttırmaktadır. Bu sayede kimyasal maddelerin bunlar, asit, kostik ya da benzeri likit maddeler de olabilir ısıtılmasında kullanılmaktadır.