28.04.2022 14:33:28

Manifold Rezistans

Manifold Rezistans

Manifold Rezistans

Manifoldların ısıtılmasında bu rezistanslar kullanılmaktadır. Genellikle halk tarafından sıcak yolu rezistans olarak bilinmektedir. Manifold rezistansı daha çok kalıp ya da pres makinalarının ısıtma performansını arttırmak amacıyla kullanılmaktadır. Buna ek olarak yüksek teknoloji ürünü olduğundan dolayı içinde pek çok farklı fonksiyonları da barındırmaktadır.

Bakıldığı zaman Manifold rezistansı çok yüksek sıcaklıklarda bile çalışabildiklerinden dolayı en sık tercih edilen rezistans çeşitlerinden biridir. Doğru ürün kullanımı sayesinde istediğiniz sıcaklığa hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Hem enerji tasarrufu sağlarken hem de uzun ömürlü rezistans kullanımı sağlanmaktadır.

Manifold rezistanslar genellikle iki farklı şekilde üretilmektedir. Bunlardan biri kare bir diğeri ise silindir şeklindedir. Kare manifolt rezistansına bakıldığında yüzey ile teması maksimum düzeye ulaşarak kısa sürede etkili bir sıcaklık sağlamaktadır. Yüzeye göre doğru bir manifold seçimi size hem enerjiden hem de ısıdan yarar sağlayacaktır. 

Kullanım amacına ve kullanım alanına göre farklı rezistans çeşitleri mevcut iken ölçü dışında kalan durumlarda özel üretim yapılmaktadır. Beklentiniz eve ihtiyacınıza göre tasarlanan manifold rezistansları sizlere hedeflediğiniz performansı yüksek şekilde sunmaktadır. Manifold rezistansları genellikle kauçuk kaplama ve plastik enjeksiyon alanlarında kullanılmaktadır. 

Kare manifold rezistansı

Kare manifold rezistansı yüzeyin sahip olması istenen sıcaklığı en kısa sürede ulaşmasını sağlamaktadır. Yüzeyi tamamen kaplanması istediği durumlarda kare manifold rezistansı tercih edilmektedir. Performansı bakımından değerlendirildiğinde yüksek derecedeki ısılara dayanabilmesi fiyat performansı bakımından da  kullanıcıdan tam not almayı başarmıştır.

Manifold Rezistans Özellikleri

İhtiyaca göre silindir ya da kare şeklinde üretilmektedir.

Çalışma gerilimi genellikle standart olup 230 V olmaktadır.

Esnek yapılır sayesinde bükülme özelliğine sahiptir.

Ortalama olarak boyu  300 mm ile 2830 mm arasındadır.

Tercihinize göre özel üretim sağlanmaktadır.

350 dereceye kadar olan sıcaklığa dayanır.

Farklı sarım tipi ve çekiş yönleri  gibi isteğinize göre üretim yapılmaktadır.

Yüksek ısıya dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar  rahatlıkla kullanılabilir.

Esnek Manifold rezistans

Esnek manifold rezistans, farklı geometrik şekillere sahip olarak yapılan ve esnek yapıları sayesinde bükülmelere karşı oldukça dayanıklıdır. Yüzey temasını en üst seviyelerde tutarak maksimum verimlilik elde eden esnek manifold rezistansı yaygın olarak kullanılmaktadır.

Fiziksel özellikleri kolay uyum sağlayabilmesi açısından genellikle kozmetik sektöründe donan malzemenin belli bir sıcaklıkla eritilip kullanımı uygun hale getirilmesi amacıyla esnek manifold rezistansı tercih edilmektedir.

Flexible esnek manifold rezistans ise esnek manifold rezistanstan farklı olarak gelişmiş teknoloji ile üretilmektedir. Yüksek düzeyde bir ısı transferi sağlayarak ve bunu hızlı bir şekilde gerçekleştiren flexible esnek manifold rezistansının kurulumu da montajı da oldukça kolaydır. 

Rezistansın parçaların yerine doğru yerleştirilmesi halinde sabitleme işlemi gerektirmemektedir. Bu rezistansın temel özelliği olan kare kesiti yerleştirirken yuvaya presleyerek yerleştirmek oldukça önemlidir. Doğru bir presleme işlemi yapıldığı takdirde rezistans 3 yüzeyinden de ısı transferini garantilemektedir.

Esnek rezistans, genel olarak yüksek mukavemete dayanıklı ve ihtiyacı karşılama özelliği göz önünde bulundurularak üretilmektedir. Bu nedenle uzun yıllar problem yaşamadan kullanabilirsiniz. Esnek rezistans fiyatları da ürünün kalitesi ve çeşitliliği gibi farklılık göstermektedir. Bu nedenle esnek rezistansı tercih ederken kullanım yeri, ölçüsü ve kullanım amacını net bir şekilde belirlemelisiniz.

Doğru bir kullanım ile yıllarca değişim ya da onarım gerektirmeden kullanabileceğiniz esnek rezistans sizlere sorunsuz bir hizmet sağlamaktadır. Geliştirilen teknoloji sayesinde istenilen düzeyde üretilirken kolay montaj avantajını da sizlere sunmaktadır. Kullanım yerine göre pek çok farklı modeli buluna rezistans, entegre edeceğiniz yere göre en uygun olanı tespit ederek almalısınız. Aksi takdirde yeniden temin etmeniz gerekebilir.