17.06.2021 07:44:19

Enjeksiyon Memesi

Enjeksiyon Memesi

Farklı standartlara uygun şekilde, farklı kullanım alanlarındaki ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayacak şekilde üretilen enjeksiyon memesi, oldukça önemli bir parça olarak ön plana çıkmaktadır. Likit ve gaz püskürtme işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılan enjektörlerin ucunda kullanılmak için tasarlanan sıcak yolluk memesi hayati bir birim olarak kabul edilmektedir.

Birçok farklı sistemde sıcak yolluk memesi kullanımı görülmektedir. QS Sivri uçlu ve düz uçlu olmak üzere iki modeli vardır.

Enjeksiyon memesi üretilirken püskürtülen madde ve püskürtme miktarına bağlı olarak özel tasarımlar yapılmaktadır. Sistem içerisinde yer alan tetik sayesinde açma kapama işlevi yerine getirilmektedir. Sistem içerisinde elektrik özelliği de bulunmaktadır. Çok düşük ısıda sıcaklık verme özelliğine sahiptir. Birçok sıcak yolluk sisteminde bulunan standart bir ekipman olan enjeksiyon memesi, olmadığı durumlarda veya arızaya geçtiğinde açma kapama fonksiyonunda bozukluk meydana gelmektedir.

Enjeksiyon Memesi Özellikleri
Enjeksiyon memesi bir diğer adıyla manifolt memesi olarak da bilinmektedir. Farklı kullanım alanlarında tercih edilen enjeksiyon memesi, özel kullanım alanlarında da sıklıkla tercih edilmektedir. En yaygın olarak endüstriyel alanlarda kullanılan makinelerde kullanılmaktadır. Makine ve rezistans ihtiyaçlarında nitelikli bir çözüm sağlamaktadır.

Firma, endüstriyel alanda kullanılan makinelerde kullanılmak üzere farklı güç ve boyutlarda enjeksiyon memesi üretimi gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda rezistans türlerinde ve cam elyaflı yanmaz kablo gibi yan ürün ihtiyaçlarında da  ihtiyaç duyduğunuz modellere kaliteli ve uygun fiyatlar ile ulaşmanıza imkan sağlamaktadır.

Endüstriyel makinelerin sorunsuz ve doğru bir şekilde çalışması çok büyük önem taşımaktadır. İş verimliliği ve üretim devamlılığı için kullanıcılar tarafından önem taşıyan bu makinelerin sorunsuz bir şekilde çalışması için ideal enjeksiyon memesi ve rezistans modelleri tercih edilmelidir. Bu açıdan doğru ve kaliteli modellerin tercih edilmesi aynı zamanda iş güvenliği açısından da büyük önem taşımaktadır. Donanım ile uyumlu, kaliteli enjeksiyon memesi modelleri her bütçeye hitap eden fiyat aralıkları ile satışa sunulmaktadır.

Plastik Enjeksiyon Memesi
Plastik enjeksiyon memesi modelleri, düz tip ve sivri tip olarak bilinmektedir. Plastik enjeksiyon memeleri, yaygın olarak kalıplama işlemlerinde tercih edilmektedir. Mükemmel homojeniklik sağladığı için çalışma verimliliğini ve kaliteyi artırmaktadır. Meme sayesinde memenin içerisinde yer alan maddenin soğumasını engellemektedir.Ayıca manifold rezistanslar,spral rezistanslar ve sıcak yolluk rezistansları ile beraber kullanılır.

İçten ısıtmalı enjeksiyon memesi modelleri ise tüp bobin ile enjeksiyon memesi içerisinde yer alan malzemenin ısıtılmasını sağlamaktadır. Düşük sıcaklık ile çalıştığı için plastik sıcaklığını kaybetmeden kalıp içerisine enjekte edilmesini sağlamaktadır. Aşınma dayanımı yüksek olduğu için uzun yıllar boyunca güvenle kullanıma uygundur. Tüm plastik modelleri için ideal model olarak tercih edilmektedir.

Yüksek kaliteli enjeksiyon memesi modelleri, dünya standartlarına uygun olarak özel projelerinizde kullanıma uygun olarak üretilmektedir. Böylece çalışma alanındaki ihtiyaçlarınızın en iyi ve yüksek verimlilik ile karşılanması sağlanmaktadır. Her projeye uygun modeller olduğu gibi aynı zamanda her bütçeye hitap eden fiyatlar da bulunmaktadır.

Sıcak Yolluk Memesi Fiyatları
Enjeksiyon memesi ürünleri, endüstriyel alanda en çok ihtiyaç duyulan yan ürünler arasında yer almaktadır. Endüstrinin çeşitli alanlarında kullanıma uygun olarak farklı boy ve özelliklere sahip olan modeller bulunmaktadır. Kullanıcıların tercih etmiş oldukları enjeksiyon memesi modellerine göre fiyat aralıkları değişkenlik göstermektedir.