25.01.2021 09:24:54

Quartz ve Seramik Rezistans

Quartz ve Seramik Rezistans

Quartz ve seramik rezistans modelleri, ışıma teknolojisinden faydalanarak ısıtma yapabilme özelliğine sahiptir. Elektrik enerjisinden faydalanarak elde ettiği ısı ve ışımayı ürün yüzeyine hızlı bir şekilde yansıtabilmektedir. Kısa sürede ısı elde edebilme özelliğine sahip olduğundan dolayı birçok alanda tercih edilmektedir. Rezistans türleri içerisinde Quartz ve seramik rezistans modelleri, uzun ömürlü rezistanslar olarak ön plana çıkmaktadır.

Seramik rezistans türleri, seramik kelepçe rezistans türleri ile karıştırılabilir. Oldukça geniş bir yüzeye sahip olan seramik rezistans türleri, böylece ısıyı mükemmel şekilde transfer edebilmektedir. Aynı zamanda geniş yüzeyi sayesinde kütlesel olarak yüzeye iletebildiği için ısıtılması gereken makine parçalarında tercih edilmektedir. Seramik rezistans modellerin sağlamış olduğu en önemli avantaj güneş ısısına en yakın ısıyı verebilme özelliğidir. Seramik rezidansların yüzeyi zararlı ışınları emdiği için sağlıklı ısınmayı sağlamaktadır.
Firmalar, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu ölçülerde seramik rezistans üretimi yapmaktadır. Seramik rezistanslar 220 ve 230 volt arasında üretilmektedir. Fiyat aralıkları tercih edilen özelliklere göre değişkenlik göstermektedir.

Seramik Rezistans Özellikleri

Seramik rezistans ürünleri, müşteri talepleri doğrultusunda farklı modellerde üretilmektedir. Cam, metal ve seramik kılıflı olarak üretilen rezistans modelleri bulunmaktadır. 380 volt ve termokupl özellikli üretilen seramik rezistans modelleri de üretilebilmektedir.
Quartz rezistans türlerinde ise ışınma teknolojisi kullanılmaktadır. Cisim ve insanları doğrudan ısıtma özelliğine sahip olmasından dolayı quartz rezistans modelleri farklı alanlarda etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Bu rezistans modelleri, aynı zamanda ısınmış olan havanın ortamda eşit bir şekilde dağılmasına da yardımcı olmaktadır. Havayı kurutmadan ısınması sağlamasından dolayı quartz rezistans modelleri, ortamı ısıtırken kişilerde baş ağrısına neden olmamaktadır. Quartz rezistans modelleri ev ve işletme türü olarak iki farklı türde üretilmektedir. Bu ısıtıcıların kullanılması aynı zamanda enerji tasarrufu yapılmasına da önemli katkıda bulunmaktadır.
Dünya kalite standartlarına uygun olarak üretilmiş olan quartz ve seramik rezistans modelleri, uzun yıllar boyunca güvenle kullanılmaktadır. Enerji maliyetini düşürmesi açısından da hem işletmelerde hem de evlerde tercih edilmektedir. Farklı kullanım alanlarına uygun olarak üretilen birçok farklı quartz ve seramik rezistans modelleri bulunmaktadır.

Quartz Rezistans Özellikleri

Quartz rezistans türleri, enerji tasarrufu açısından işletme ve evlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Enerji maliyetlerini düşürüyor olmasının yanı sıra rezistans türleri arasında sağlamış olduğu avantajlar ile dikkat çekmektedir. Quartz rezistans modelleri, infrared ışınları sağlamaktadır. Bu sayede kullanılan ortamın çok kısa süre içerisinde ısıtılmasını sağlamaktadır. Ayrıca bu rezistans tipi tercih edildiği zaman ısının istenilen yöne yönlendirilmesi daha kolay ve etkili bir şekilde sağlanmaktadır.
Quartz rezistans modelleri, maksimum 900 dereceye kadar çıkabilmektedir. Hızlı bir şekilde ısınma sağlamasının yanı sıra Quartz rezistans modelleri, güvenlik açısından da oldukça sık tercih edilmektedir. En yaygın olarak kullanıldığı alanlar arasında yüksek ısı elde edilmesi amaçlanan ev sobaları olarak ön plana çıkmaktadır. Bunun yanı sıra kesintisiz hareketi olan sistemlerde ürün geçişi esnasında hızlı bir şekilde ısıtma sağlanması için de etkin olarak kullanılmaktadır.
Quartz rezistans modelleri, seramik rezistans modellerine göre daha verimli kullanılmaktadır. Uzun ömürlü olmasının yanı sıra arıza durumunda daha kolay tamir edilmesi de seramik ısıtıcılara göre daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır.

Kullanım Alanları

  • Empirme ahtop makineleri
  • Ev sobaları
  • Isıl işlem fırınları

Bu kullanım alanlarının yanı sıra quartz rezistans modelleri, kış bahçesi rezistansları olarak da kullanıma uygundur. Üstelik firmalar tarafından kullanıcı ihtiyaçlarına göre özel ölçü, güç ve tiplerde üretilerek de satışa sunulabilmektedir.