18.12.2020 13:25:10

Kafalı Isıtıcılar

Kafalı Isıtıcılar

Kafalı Isıtıcılar

Rezistans türleri arasında dik yapısı, dik kısımlarında bağlantı elemanları bulunan formu ile bilinen kafalı ısıtıcılar, hemen operasyonel hale getirilebilen pratik bir kullanıma sahiptir. Baş kısımlarında bulunan bağlantı noktaları sayesinde kısa bir süre içerisinde bağlantı yapılabilmektedir. Sıvı maddelerde kullanılan bir rezistans türü olan kafalı ısıtıcılar, kullanılan sıvıya göre farklı modellere sahiptir.

Endüstri alanında kelepçe rezistans, plaka rezistans gibi birçok farklı rezistans türü kullanılmaktadır. Endüstri alanında aktif olarak kullanılan bu ısıtıcı türleri, ihtiyaca uygun şekilde farklı şekillerde tercih edilmektedir. Kafalı ısıtıcılar, genellikle su, yağ gibi sıvı maddelerin ısıtılmasında kullanılmaktadır. Akışkan bir yapıya sahip olan maddelerin ısıtılması için aktif bir şekilde kullanılan kafalı ısıtıcılar, yaygın olarak tercih edilmektedir.

Sektör içerisinde sıvı maddenin türüne göre tercih edilebilecek olan farklı kafalı ısıtıcı modelleri bulunmaktadır. Firkete ısıtıcı ve boru rezistans gibi türleri en yaygın şekilde bilinmektedir. Çok yüksek ısılarda kullanıma uygun olan kafalı ısıtıcılar, aynı zamanda kolay kolay zarar görmeyen yapıları ile uzun yıllar boyunca güvenle kullanılmaktadır.

Kafalı Isıtıcı Kullanım Alanları

Endüstri alanında tercih edilen kafalı ısıtıcılar, en yaygın şekilde kimya sanayisi içerisinde tercih edilmektedir. Endüstriyel alandaki ihtiyaçları en iyi şekilde karşılamak için üretilmiş olan kafalı ısıtıcılar, 750 ile 1000 santigrat dereceye kadar yüzey sıcaklığına ulaşmaktadır. Bu özellikleri sayesinde ağır kimyasal maddelerin dahi ısıtılmasını sağlamaktadır.

Kafalı ısıtıcı modelleri, birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Asfalt yapımında bile kullanıma uygundur. Özellikle su ve yağın ısıtılması gerektiği durumlarda kafalı ısıtıcı modelleri tercih edilmektedir. Kafalı ısıtıcılar, her türlü sıvıyı ısıtma özelliğine sahiptir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte endüstriyel alanda birçok çalışma için rezistans modellerine ihtiyaç duyulmaktadır. Seramik kelepçe rezistans, mika rezistans gibi birçok farklı alanda kullanıma uygun rezistans modeli bulunmaktadır. Bu rezistans modellerinin her biri farklı hammaddelerin ısıtılmasında veya ısının sabit tutulmasında etkin olarak kullanılmaktadır. Sıvı ve diğer tüm akışkan yapıya sahip olan maddelerin ısıtılması için kafalı ısıtıcı modelleri tercih edilmektedir. Her sıvı maddenin ısıtılmasına uygun olan modeller olduğu gibi geniş fiyat aralıkları ile tüm bütçelere hitap etmektedir.

Kafalı Isıtıcılar Genel Özellikleri

Kafalı ısıtıcı modelleri, piyasa içerisinde kazan rezistansı olarak da bilinmektedir. Kazanların içerisinde yer alan her türlü su, yağ gibi akışkan maddelerin ısıtılmasını sağlamak için bu tip kafalı ısıtıcılara ihtiyaç duyulmaktadır. Sektör içerisinde dünya standartlarına uygun olarak birinci sınıf malzeme tercih edilerek üretilmiş olan kafalı ısıtıcı modelleri satışa sunulmaktadır. Ancak firma tarafından özel üretim kafalı ısıtıcı modellerine ihtiyaç duyulduğu zaman kafalı ısıtıcılar özel ölçü ve özelliklere göre de üretilebilmektedir.

Standartlara uygun olarak üretilmiş olan kafalı ısıtıcılar 12 volt ile 440 volt arasında voltaj gücüne sahiptir. Üretiminde genellikle pirinç kafa ve paslanmaz boru tercih edilmektedir. Bu tip kafalı ısıtıcı modelleri su, yağ, asit, asfalt, parafin gibi maddelerin ısıtılmasında kullanılmaktadır. Kafalı ısıtıcı modelleri çalışırken mutlaka rezistansın kendisi sıvı içerisinde durmalıdır.

Kafalı ısıtıcı modelleri de diğer fişek rezistans, sıcak yolluk rezistans modelleri gibi özel ölçülerde ve modeller de üretim yapılabilmektedir.

Kafalı Isıtıcı Fiyatları

Piyasa içerisinde kafalı ısıtıcı modelleri tercih edilirken kalite belgesine sahip olan, birinci sınıf malzeme ile üretilen kaliteli kafa ısıtıcı modelleri tercih edilmelidir. Kaliteli ve güvenilir kafa ısıtıcı modelleri tercih edildiğinde doğru bir kullanım ile uzun yıllar boyunca güvenle ve ilk günkü verimlilik ile etkin bir şekilde devam etmek mümkün olmaktadır.