28.04.2022 14:29:34

Mika Yalıtımlı Kelepçe Rezistans

Mika Yalıtımlı Kelepçe Rezistans

Mika Yalıtımlı Kelepçe Rezistans

300 dereceye kadar olan alanlarda mika yalıtımlı kelepçe rezistans tercih edilmektedir. Farklı ebatlardaki tankların ısıtılmasında ya da birçok boru hattında yaygın olarak kullanılmaktadır. 

Kötü koşullarda istenilen performansı sergilememesinin nedeni mikanın kötü koşullara dirençli olmamasından kaynaklanmaktadır. Yine de buna rağmen uygun fiyat sunması sayesinde ve kolay üretimi ile dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kelepçe rezistans, paslanmaz çeliğin içerisinde uygulanan kapalı devre mantığı ile imal edilen ve ince kesitli yapısı ile kare ya da yassı dikdörtgen tipi boruların içerisine yerleştirilerek üretilmektedir. Barındırdığı avantajları dışında dezavantajı da bulunan kelepçe rezistansı, maliyet açısından yüksek teknoloji gerektirdiği için herkes tarafından kullanılamamaktadır. 

Isı kaybının olmaması istendiği durumlarda bu kalbi minimuma indirecek şekilde tasarlanarak panjurlu mika rezistansı üretilmektedir. Yüksek verim ve enerji tasarrufu sağlayacak şekilde ısı izolasyon malzemesi kullanılmaktadır. 

Mika yalıtımlı enerji tasarruflu panjurlu rezistansların en önemli özelliklerinden biri de enerji bağlantılarının yüksek kaliteli malzemelerden üretilerek kullanım ömrünün uzun olmasıdır. Priz, fiş, bağlantı ya da enerji kablosu gibi yüksek ısıya dayanıklılık gösteren malzemelerden üretildiği için uzun yıllar sağlam yapısı sayesinde değişim onarma gibi süreçleri istemezler.

Mika Rezistans Çeşitleri Nerelerde Kullanılır?

Uygun fiyatı en büyük avantajı olurken rutubetli yerlerde, likit akışkanlığı olan yerlerde, yüksek nem içeren ve buharlı sıvının bulunduğu yerlerde mika yalıtımlı kelepçe rezistansı uzun yıllar yüksek performans sergileyememektedir.

Yüksek buhar, sıvı alışkanlığı ya da rutubetin olduğu alanlarda rahatlıkla uzun ömürlü kullanılmaktadır. Bozulma oranı oldukça düşük olan kelepçe rezistansı güvenli kullanım imkanı sağlamaktadır. 500° ısıya kadar sıcaklıkta dayanabilmesi sayesinde uygun ortamlarda güvenle kullanılabilir. 

Panjurlu mika rezistansı çalıştığı ortama bağlı olarak taşyünü ısı plakaları ile sağlanmaktadır. Avrupa kalite standartlarına göre üretilerek uygun ısı ve ampere dayanıklı malzemelerden yapılan rezistans özel sipariş ile imal edilmektedir.

Genellikle plastik sektöründe kullanılan ve pirinç, krom, nikel ve bakır kullanılarak üretilen mika yalıtımlı kelepçe rezistansı, kullanım yerine uygun olarak tasarlanmaktadır. 

Mika Yalıtımlı Rezistansların Özellikleri Nelerdir?

Mika yalıtımlı rezistans işlemi uygulanırken ısı kaybının oluşması istenmemektedir. Bu nedenle panjurlu mika rezistansı kullanılarak ısı kaybı minimuma indirilmektedir. Kullanılacak yere göre farklı mika rezistansları önerilmektedir. 

Nasıl ki ısı kaybının olmaması için panjurlu mika rezistansı kullanılıyorsa, kötü koşullarda da kelepçe rezistansı ve uygun fiyatlı olması sebebiyle de mika yalıtımlı rezistans önerilir. Kullanım yerleri ve amaçları farklı olsa da mika yalıtımlı rezistanslar, istenilen verimi maksimum düzeyde sunabilmektedir.

Mika yalıtımlı üretilen rezistans çeşitleri Otomotiv yan sanayi de kullanılması için plaka formu kazandırılabilir.  Bununla birlikte tekstil sektöründe de kesim kalıplarında güvenli olması sebebiyle yine tercih edilmektedir. Benzer sektörlerde teknolojinin gelişmesi ile birlikte farklı sektörlerde de kullanıma başlanılan mika yalıtımlı rezistanslar , ideal bir ısıtıcı olması ve çeşitlerinin oldukça yaygın olması sebebiyle gittikçe popüler hale gelmektedir.

Kendine has özellikleri sayesinde kullanım yerlerine göre tasarlanmaları ayrı bir önem oluştururken ortak özellikleri olan ısı kaybını minimuma indirme becerileri sayesinde her geçen gün daha çok talep görme başlamaktadırlar.

Çeşitli fiyat kategorilerinde bulunan mika yalıtımlı rezistanslar kullanım alanı, modeli ve markası gibi çeşitlilik gösteren unsurlarda uygun fiyat ya da yüksek ücretler gibi çeşitlilik barındırmaktadır. Bazı rezistanslar yüksek maliyeti sebebiyle özel imal edilirken bazı mika rezistans çeşitleri de  uygun fiyatı sayesinde herkes tarafından ulaşılabilir olmaktadır. Özel üretim gerektiren rezistanslarda ise 60/15 pirinç, krom, nikel, paslanmaz çelik ya da bakır kullanılarak standarda bağlı kalmadan üretilebilmektedir.