17.06.2021 07:59:55

Fişek Rezistans

Fişek Rezistans

Günümüzde yaygın olarak kullanılan fişek rezistans modelleri, kalıpların ve preslerin ısıtılmasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Ambalaj ve paketleme makinelerinin çenelerinin ısıtılması, su, yağ ve korozif likitlerin ısıtılması için de tercih edilmektedir. Yüksek kalite standartlarına sahiptir.

Fişek rezistans özellikleri, kullanım alanına göre değişkenlik göstermektedir. Boru çapı en küçük 5 mm boyunda olmakla birlikte 32 mm’e kadar geniş bir boru çapı çeşitleri sunulmaktadır. En az 30 mm boyunda olan fişek rezistanslar 5000 mm’e kadar üretildiği bilinmektedir.

Fişek rezistans tipleri, 90 derece L tipi dirsekli, küplü dirsekli, çelik örgülü zırhlı, spiral zırh korumalı, rakorlu, flanşlı, manşonlu gibi çeşitlerde üretilmektedir. Fişek rezistans üretimi için kullanım alanı dikkate alınmaktadır. Kullanım yerine göre paslanmaz çelik malzemeler kullanılarak üretimi yapılmaktadır. Özellikle kullanıcı talebine göre özel ölçülerde üretim yapılması da mümkündür. Son yıllarda yassı borulu fişek rezistans üretimi de dikkat çekmektedir. Yassı borulu fişek tip rezistanslar, yaygın olarak bazı likitlerin ve yatay plate ve preslerin ısıtılmasında kullanılmaktadır.

Fişek Rezistans Nedir?

Ani ısıtma özelliğine sahip olması ile ön plana çıkan fişek rezistans modelleri, yüksek wattlı rezistans modelleri arasında yer almaktadır. Elektrikli ısıtma gerekli olan alanlarda özellikle ağır sanayide tercih edilmektedir. Fişek rezistans kullanımı yüksek wattlı ısıya dayanıklı, kaliteli ısı yalıtımı sağlayan ısı kontrol cihazı gibi çeşitli alanlarda sık sık görülmektedir.

Ağır sanayi içerisinde özellikle ağır şartlar gerektiren yüksek ısıtma sağlayan fişek rezistans, ısıtma elemanlarının en gelişmişi olarak ön plana çıkmaktadır. Fişek rezistans üretiminde rezistans teli ile boru kılıfı arasında mgo tozu kullanılmaktadır. Mgo tozunun sahip olduğu ince yapı nedeniyle daha hızlı ve verimli ısı üretimi sağlanmaktadır. Böylece daha az enerji kullanarak daha yüksek ısı elde edilmesi sağlanmaktadır.

Gelişmiş teknolojiden faydalanarak üretilen fişek rezistans modelleri, kusursuz kalite kontrol tekniklerinin kullanılmasının yanı sıra 1. Sınıf hammadde kullanılarak üretilmektedir. Sorunsuz ısı elemanı arayışında olan kullanıcıların ilk tercihi olmaktadır. Yüksek güvenilirliğe sahip olması endüstriyel alanda sıklıkla tercih edilmesini sağlamaktadır.

Fişek Rezistans Kullanımı

Hayatın çeşitli alanlarında kullanıma sahip olan fişek rezistans modelleri, yüksek wattlı ısı üretimi ihtiyacı olan alanlarda sağlamış olduğu verimlilik ve güvenlik nedeniyle tercih edilmektedir. Fişek rezistans kullanımında sorunsuz bir kullanım için rezistans takılacak olan yuvanın pürüzsüz ve düzgün olması, rezistansın yuvaya tatlı sert bir şekilde oturmasına, uygun ısı kontrolleri ile kullanım ömrünün uzatılmasına özen gösterilmelidir.

Fişek rezistans üretiminde standart ölçüleri yanı sıra talebe göre özel ölçülerde tasarlanarak da üretilmektedir. Özel kalıplara göre üretilmiş olan fişek tip rezistanslar güvenlik açısından diğer kalıplara kullanılmamalıdır.

Fişek rezistans ısıtıcılar, yüksek ısı sağlandığında dolayı kablolarında ısıya karşı yüksek yalıtım özelliği olan ve yanmaz özelliği ile dikkat çeken cam elyaflı yanmaz kablo modelleri tercih edilmektedir. Piyasa genelinde termokupll fişek rezistans modelleri, dirsekli fişek, ptc fişek rezistansı, küp dirsekli fişek, rekoru fişek, esnek zırhlı fişek, flanşlı fişek modelleri bulunmaktadır.

Fişek rezistans modelleri, kullanım alanına ve modele göre farklı özelliklere sahiptir.

Fişek Rezistans Ne İşe Yarar?

Daha az enerji ile daha çok ısı sağlayan fişek rezistans modelleri, kısa süre içerisinde ani yüksek ısı elde edilmesini sağladığı için tercih edilmektedir. Aynı zamanda eşit ısı elde edilmesini sağlayan bir kullanıma sahiptir. Ağır şartlarda çalışma sistemleri için elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüştürülmesi için kullanılmaktadır. Darbeye maruz kalmadığı sürece uzun yıllar boyunca yüksek verimli ve güvenli şekilde kullanılmaktadır.