25.01.2021 09:21:20

PTC Fişek Rezistans

PTC Fişek Rezistans

Çalışma sıcaklığını en düşük seviyede tutmaya ayarlanmış olan ptc fişek rezidans modelleri, yaygın olarak soğutma sistemlerinde kullanılmaktadır. Buharlaşma gereken her alanda ptc fişek rezistans veya ptc buharlaşma rezistansı tercih edilmektedir. Sanayi alanında en çok ihtiyaç duyulan ptc fişek rezistans sektör gereksinimlerine en iyi şekilde yanıt vermektedir.
Suyun buharlaşması için 100 santigrat üzerinde sıcaklığa ihtiyaç duyulmaktadır. Bazı teknolojilerde gerekli olan suyun buharlaşması için bu dereceye yakın sıcaklıklar kullanılmaktadır. Bu tür alanlarda sıklıkla kullanılan ptc fişek rezistansı, sıcaklığı en düşük seviyede tutmayı sağlamaktadır. Buharlaşma ihtiyacı olan alanlarda ihtiyacı en iyi şekilde karşılamaktadır. Piyasa genelinde özellikle soğutma sistemleri sanayisinde kullanılmak üzere üretilen ptc fişek rezistans modelleri, ihtiyaca göre özel olarak da üretilmektedir.

Uzun yıllar boyunca ilk günkü verimlilik ile çalışmaya uygun olan olacak şekilde yüksek standartlar ile üretilmektedir. Ptc fişek rezistans modelleri kendinden termostatlıdır. Bu nedenle en düşük seviyelerde üretimde yüksek verimlilik alınmasına imkan tanımaktadır. Kaliteli ptc fişek rezistans modelleri tercih ettiğinizde uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.

Ptc Fişek Rezistans Teknik Özellikleri


Suyu buharlaştırmak amacı ile kullanılan ptc fişek rezistans modelleri, birçok teknik özelliğe sahiptir. Kullanım alanı olarak ilk sırada soğutma sektörü yer almaktadır. Soğutma sektöründe en çok kullanılan ptc fişek rezistans modelleri kendinden termostatlı, direnç elemanları kullanılarak dizayn edilmektedir.
Maksimum çalışma sıcaklığını düşürme özelliğine sahip olan ve enerji yönetimine imkan sağlayan bu rezistans modellerinde soğutma sanayisi içerisinde etkin olarak kullanılmaktadır. Otomatik güç yönetimine sahip olan bu modeller, kolay sabitlenme özelliği ve aşırı ısınma sorunu olmadığı için de tercih edilmektedir. Kendinden termostatlı olduğu için harici kontrol gerektirmemektedir. Uygun sıcaklık elde edildiğinde ısı sabitleme özelliği de bulunmaktadır.

Ptc fişek rezistans modelleri için standart kablo boyu 25 cm olarak belirlenmiştir. Ancak özel gereksinimlere bağlı olarak farklı boyutlarda da üretilmektedir.
Termokupll, fişek rezistans, dirsekli fişek rezistans, rekorlu fişek rezistans, flanşlı rezistans modelleri gibi çeşitlerde sahiptir. İhtiyaç duyulan boyut ve güçlere göre özel üretim yapılabilmektedir.

Otomatik Ptc Fişek Rezistans Modelleri

En yüksek sıcaklık derecelerine karşı dayanıklı olan ptc fişek rezistans modelleri, sıcaklık düşürme ve enerjiyi en ideal seviyede stabil tutabilme özelliklerine sahiptir. Çalışma alanları için sıcaklık önemli bir unsurdur. Bundan dolayı çalışma esnasında kişiler sıcaklığı stabil tutabilmeyi, yaşanabilecek çeşitli sorunlara karşı önemser. Ptc fişek rezistans modelleri ise otomatik güç yönetimi ile enerjiyi stabil tutmayı kolay bir hale getirmektedir.
Çalışma alanlarında aşırı ısınmaya bağlı olarak yangın riski veya cihazların arızalanması gibi riskler bulunmaktadır. Ptc fişek rezistans modellerinde aşırı ısınma sorunu olmaması, hem iş güvenliği hem de çalışmanın aksamaması için önemli bir özellik olarak kabul edilmektedir.
İçerisinde yer alan termostat sayesinde farklı bir kontrol mekanizmasına ihtiyaç duyulmamaktadır. Sağlamış olduğu ayrıcalıklar ve kolaylıklar sayesinde bu modeller, etkin bir şekilde soğutma sistemlerinde kullanılmaktadır. Piyasa içerisinde en iyi kalitede malzeme seçenekleri kullanılarak üretilen ptc fişek rezistans modelleri, yüksek kalite standartlarını bütçenize hitap eden fiyat aralıkları ile satın almanızı sağlamaktadır.

Ptc Fişek Rezistans Özellikleri

  • Çalışma gerilimi 300 volt / 500 volt
  • Kısa süreli çalışma gerilim 5000 volt
  • Test gerilim 2000 volt
  • Sürekli çalışma sıcaklığı -60 derece ‘den +350 dereceye kadar

Ptc fişek rezistans modelleri üretilirken 80/20 krom nikel rezistans teli, maksimum değerlerde aynı eşitlik ve sık aralıklarla ile sarılarak üretim yapılmaktadır.