17.06.2021 07:54:13

Serpantinli Rezistans

Serpantinli Rezistans

Hava üflemeli ve fanlı ısıtma sistemlerinde kullanılan rezistans modelleri, serpantinli rezistans modeli olarak bilinmektedir. Birbirinden farklı çap ve serpantin boylarına göre üretilen bu tip rezistanslar, kullanım alanına ve amacına uygun şekilde tasarlanmaktadır. Standart boru çapı boyları 6.5 mm ve 20 mm arasında değişkenlik göstermektedir. Boy ebatlarında birbirinden farklı seçenekler sunulduğu gibi aynı zamanda kişilerin kullanım amacına uygun güç seçenekleri de sunulmaktadır.

Özel talep üzerine üretilen serpantinli rezistans modellerinin boru çapları 20 mm ile 50 mm arasında değişkenlik göstermektedir. Sektör içerisinde genellikle 24 V ile 500 V DC arasında üretilmiş olan besleme gerilimli modeller satışa sunulmaktadır. Serpantinli rezistanslar, genellikle kullanılacağı alana uygun şekilde boru malzemesi, serpantin malzemesi seçilerek tasarımı yapılmaktadır.

Tüm modellerin üretiminde birinci sınıf malzeme seçimi ile kaliteli bir üretim süreci gerçekleşmektedir. Böylece birçok farklı alan ve projede kullanıma uygun olan serpantinli rezistans modellerine hızlı bir. Şekilde ulaşmak mümkün olmaktadır. Sektör içerisinde plaka rezistans, manifolt rezistanslar,spral rezistans ve sıcak yolluk rezistans gibi birçok farklı modele olduğu gibi serpantinli rezistans modellerine de ihtiyaç duyulmaktadır.

Serpantinli Rezistans Modelleri

Düz çubuklu serpantin rezistanslar, U tipi rezistanslar, M tipi rezistans ve dairesel helezonik tip rezistans seçenekleri sunulmaktadır. Bu farklı model rezistans seçenekleri farklı kullanım alanlarda farklı ihtiyaçlara en iyi şekilde yanıt verecek şekilde tasarlanmaktadır.

Serpantinli rezistans modelleri, hayatın içerisinde birçok alanda ihtiyaç duyulan rezistans çeşitleri arasında yer almaktadır. Yaygın kullanım alanı olarak hava üflemeli fanlı ısıtma cihazlarında kullanıldığı bilinmektedir. Ancak bunun dışında inşaat sektöründe, binalarda, alışveriş merkezlerinde, hastane ve otellerde hava kanallarından çıkan havayı ısıtmak için tercih edilen bir rezistans modelidir. Bu nedenle sadece endüstri ve sanayi alanında değil, aynı zamanda günlük yaşamda da sık sık kullanılan rezistanslar arasında yer almaktadır.

Tüm sanayi dallarında endüstriyel kurutma gerektiği durumlarda tercih edilen rezistans seçeneği olarak serpantinli rezistans modelleri ön plana çıkmaktadır. Piyasa genelinde standartlara uygun şekilde üretilen serpantinli rezistans modelleri bulunduğu gibi aynı zamanda projeleriniz için gereken rezistans ihtiyacında özel olarak da üretilmektedir.

Serpantinli Rezistans Fiyatları

Serpantinli rezistanslar, tüm rezistans modellerinde olduğu gibi kabaca bir ifadeyle enerji direncini ısıya çevirmek için kullanılır. Farklı alanlarda kullanıma uygun olan serpantinli rezistans modelleri, kullanım alanına uygun model seçeneklerine göre birbirinden ekonomik fiyat seçenekleri bulunmaktadır.

Sıcak havayı en hızlı şekilde uzaklaştırma kabiliyetine sahip olan bu tip rezistanslar, hava geçişi ile ısıtmalı ortamlarda en yaygın kullanılan model olarak ön plana çıkmaktadır. Paslanmaz alüminyum, demir serpantinli, paslanmaz boru seçenekleri ile satışa sunulan serpantinli rezistans çeşitleri, istenilen ve boyutlarda, ihtiyaç duyulan elektriksel değerlerde üretilmektedir.

Özel olarak geliştirilmiş olan yapısı sayesinde ısı transferini artırmayı amaçlayan alanlarda etkin bir şekilde kullanıma uygundur. Oldukça kolay bir şekilde monte edilebilen bu tip rezistanslar, kolay ve hızlı bir şekilde kullanıma hazır hale gelmektedir. Böylece kişiler kaliteli malzeme seçenekleri ile güvenli üretilen rezistansları uzun yıllar aynı verimlilik ile sorunsuz bir şekilde kullanıma devam etme şansına sahiptir. Kelime anlamı olarak kıvrılmış, bükülmüş anlamına gelen serpantinli rezistans, ısı akışını yaygınlaştırmak için tercih edilmektedir.

Serpantinli Rezistans Kullanım Alanları

Günümüzde sadece endüstri alanında değil, evlerde ve farklı kamuya açık alanlarda da kullanıma uygundur.

  • Fırınlar
  • Sanayi fırını
  • Boya kurutma fırını
  • Fikse makineleri
  • Fanlı üflemeler serpantinli rezistans modellerinin en sık kullanıldığı alanların başında gelmektedir. Boy ve ölçü olarak kullanım alanına uygun imal edilmektedir.