14.04.2022 08:09:56

Seramik Yalıtımlı Kelepçe Rezistans

Seramik Yalıtımlı Kelepçe Rezistans

Seramik Yalıtımlı Kelepçe Rezistans

Rezistanslar, genellikle ısıtılması gereken parçaların ekonomik ve en hızlı şekilde ısıtılmasını sağlayan parçalara denilmektedir. Kendi içlerinde oldukça fazla çeşitliliğe sahip olan rezistanslar ihtiyacı ve beklentiye göre şekillendirilmeye devam etmektedir.

Kullanım alanları ve ihtiyaçlar göz önüne alınarak tasarlanan bu rezistanslar farklı şekillerde ve ölçülerde karşınıza çıkmaktadır. Bu nedenle rezistans arasında seçim yaparken mutlaka kullanım alanlarınızı ve ne kadar ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. 

Kapalı ve açık devre olmak üzere ihtiyaca yönelik üretilen seramik yalıtımlı kelepçe rezistansları, yüksek derecedeki ısılara dayanabilecek kalitede malzemelerde üretilmektedir. Özelliğine ve kullanım yerine göre değişiklik gösteren bu rezistanslar ortalama 400 ile 800 derece arasında sıcaklıklara karşı direnç gösterebilirler. 

Ağır sanayide ve plastik sanayi de ağırlıkla tercih edilirken günümüzde bu kullanım alanı gittikçe yaygınlaşarak farklı endüstrilerde de kullanılmaya başlanmaktadır. Kendi kullanım alanınıza ve isteğinize uygun planlaması sayesinde geniş bir kitleye hitap etmektedir. Avrupa standartlarına göre çevre dostu olarak üretilen rezistanslar ihtiyaca göre imal edilmektedir. 

Kısaca kullanılan rezistans çeşitlerine bakalım:

Seramik Kelepçe Rezistans: Seramik kelepçe rezistanslar 650 dereceye kadar olan sıcaklıklara dayanabilmektedir. Bu kadar yüksek ısılarda bile kullanılmasının en önemli özelliklerinden biri içinde bulunan direnç telinin yalıtmak amacıyla kullanılan steatit alaşımlı yüksek ısıya dayanıklı olan teknik seramiklerden oluşmasıdır. 

Seramik yalıtımlı kelepçe rezistanslar, genellikle plastik hammaddelerin  şekillendirmek üzere eritildiği ve akışkanın aktarılmasında kullanılmaktadır. Buna ek olarak yüksek ısı gerektiren, küçük alanlarda yüksek güç gerektiren ve tankların ısıtılmasında kullanılır. Seramik rezistanslar özel projeler için imal edilirken kablolu, fişli ve kapalı kutu olarak da tasarlanmaktadır. 

Alüminyum Seperatörlü Kelepçe Rezistans: Bu rezistans çeşidinde ısıtma ve soğutmada tam kontrol iyi bir randıman sağlanması amacıyla kullanılmaktadır. İstenilen ölçülerde tasarlanma özelliği bulunan alüminyum seperatörlü kelepçe rezistansı, ısıtmış olduğunuz alanın aynı şekilde soğutması için de tasarlanmıştır.

Farklı çalışma alanlarında kullanılma özelliği sayesinde ortalama 800 dereceye kadar ısıya dayanıklılık gösterebilmektedir. Genellikle çelik ya da özel galvanizden  üretilmektedir. Oluşabilecek  esneme ya da genleşme gibi sorunlara karşı son derece dayanıklıdır. Bu sayede ağır sanayi gibi endüstrilerde tercih edilmektedir. 

Panjurlu Seramik Kelepçe Rezistans: Seramik yalıtıma sahip olmasının yanı sıra uygun fiyatıyla tercih edilen rezistans çeşitlerinden biridir. Düşük enerji tüketerek maksimum verimle çalışan panjurlu seramik kelepçe rezistansı sizlere enerji tasarrufu sağlayacaktır.

İhtiyacınıza ve kullanacağınız özel olarak üretilirken, kelepçe kilit merkezi ve bağlantı kutusu gibi ek özellikleri de bulunmaktadır. Yüksek ısılara dayanması ve isteğe göre de çeşitlendirilmesi sayesinde en çok tercih edilen modeller arasında yerini almaktadır. 

Sahip olduğu kendine has yapısı ve esneme özelliği sayesinde yaşanacak problemleri de ortadan kaldırmaktadır. Panjurlu seramik kelepçe rezistansı uzun ömürlü olması sayesinde değişim gerektirmez. 

Seramik Yalıtımlı Enerji Tasarruflu Panjurlu Rezistans: Bu rezistanslar, her türlü plastik hammaddelerin mamul hale getirilmesi ve işlenmesi için tasarlanmıştır. Plastik sanayisinde ve daha pek çok alandaki makinelerin kullanımına uygun olarak yapılan seramik yalıtımlı enerji tasarruflu panjurlu rezistanslar, uzun ömürlüdür. 

Isı transferi sağlanması için monte edilirken boşta bırakılarak test yapılabilir. Fakat gerçek bir işlem yapılacak gibi montajın eksiksiz yapılması gereklidir. Yüksek derecede ısı geçirgenliğinin bulunması sayesinde seramik yüzeylerde makinenizin performansını artıracaktır. Yapılan bu izolasyon sayesinde de enerji tasarrufu da sağlamış olacaksınız.

Kullanım alanlarının bu kadar çeşitli olması nedeniyle fiyat farklılıkları da oluşmaktadır. Dünya standartlarına uygun olarak üretilen ve her kesime hitap etmesiyle çok tercih edilenlerin arasında yerini almasını sağlamıştır.