12.04.2022 15:55:25

Boru Rezistans

Boru Rezistans

Boru Rezistans Boru rezistans çeşitleri farklı kullanım alanları ile fırın, tost makinesi, bulaşık makinesi, fritöz, çay ve kahve makinesi, ızgara, çamaşır makinesi ve sauna sobası gibi farklı kullanım alanları mevcuttur. Üretilen bu rezistanslar elektrik enerjisini minimum tüketerek ısı enerjisini dönüştürmektedir.

Krozif likitleri, yağ, su ve kimyasalların ısıtılması gereken durumlarda boru rezistans bulunur. Genel kullanım alanına bakıldığında daha çok metallerin ısıtılmasında ve endüstriyel fırınlarda bu rezistans kullanılmaktadır. Yüksek ısılara kadar performansından herhangi bir eksilme göstermeden çalışan boru rezistansı ortalama 650 dereceye kadar sıcaklıkta çalışabilmektedir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kullanım alanları da sürekli gelişmektedir. endüstriyel kullanım alanının dışında günümüzde tren yollarındaki makasların ısıtılmasında da kullanılmaktadır.

Standart ölçülerde üretilmesinin yanında talebiniz doğrultusunda üretimi sağlanmaktadır.

Flanşlı Rezistans

Flanşlı rezistans, basınçlı ya da basınçsız depo olarak kullanılan rezistanslara denilmektedir. Tanklarda ya da depolarda bulunan sıvıların ısıtılması amacıyla flanşlı rezistans kullanılmaktadır. Endüstriyel alanlarda oldukça yaygın kullanılan ve cam, quartz, demir, bakır, krom, pirinç ve titanyum gibi malzemelerde meydana gelmektedir. Bu malzemeleri seçerken rezistansın nerede kullanılacağı oldukça önemlidir. Kullanan malzemesinde çeşitlilik olduğu kadar teknik özelliklerinde de çeşitlilik bulunmaktadır. Buna örnek olarak soket, adaptör ya da kablo gibi farklı çıkışları olan rezistans çeşitleri mevcuttur. Burada önemli olan flanşlı rezistansı nerede ve ne amaçla kullanacağınızdır. İhtiyacınıza göre tasarımı sağlanırken ihtiyacınıza uygun olarak imal edilmektedir.

Flanşlı rezistanslar kullanım alanı olarak endüstriyelin haricinde pek çok farklı alanda da tercih edilmektedir. Günümüzde özellikle elektronik ev aletlerinde yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. 500 dereceye kadar olan sıcaklıklarda rahatlıkla kullanım sağlarken, kimyasal maddelerin ısıtılmasında kullanılır.

Bu rezistanslar kullanım amacı, kullanılacak yer ve planlanan boyutu gibi konularda farklı güçte üretimi sağlanmaktadır. İhtiyacınızın olduğu alanda flanşlı rezistansın gücü düşük olması gerekiyorsa bunu sizlerde belirleyebilirsiniz.

Fritöz Rezistans Fritöz rezistansı, isminden de anlaşılacağı üzere genellikle fritözler de kullanılmaktadır. Hemen hemen herkesin mutfağında bulunan, gıdaların yüksek ısılarda pişirilmesini sağlayan ve tüketime hazır hale getirilmesinde yardımcı olan bu fritözler pek çok çeşidi de bulunmaktadır. Fritöz rezistansları özellikle gıda sektöründe herkes tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Kısa sürede sağladığı yüksek ısı sayesinde hızlı bir şekilde pişirirken şu işletmenin vazgeçilmezi haline gelmektedir.

Sağladığı sıcaklık ve pişirme kalitesi sayesinde patates kızartması, tavuk çeşitleri ya da deniz ürünleri gibi farklı pek çok gıdayı pişirmek için kullanılır. Kullanacağınız fritöz rezistansı büyüklüğü ya da işlevi gibi çeşitlilik gösterirken aynı zamanda fiyatlarında da bu farklılığı göstermektedir.

İstediğiniz fritözü endüstriyel alanda kullanacak iseniz ev tipi olana göre daha büyük ölçekli fritöz rezistansı tercih etmeniz gerekmektedir. Yüksek kapasitede kullanabileceğiniz ve büyük çaplı gıda firmalarına göre yapılan fritöz rezistansları ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Bu rezistanslardaki bazı modellerinde temizlik ve sıvı ısıtıcılarının çıkarılması için ayrı ayrı olmak üzere yukarıya doğru kaymasını sağlayan paslanmaz çelik boru ile don atılırken bazı modellerinde de cihazı uygun olarak monte edilmiş şekildedir.

Sauna Rezistansı

Sauna rezistansı ile saunaların her geçen gün popülerleşme başlaması sayesinde geliştirilen rezistans çeşitleri talep ve ilgi görmeye başlamıştır. Saunaların ısıtılmasında kullanılan elektrikli sobalar ve farklı ısıtma tekniklerinin gelişmesi ile bu rezistanslar geliştirilen farklı modelleri sayesinde her geçen gün daha çok rağbet görmektedir.

Hızlı bir şekilde bölgenin ısıtılmasını sağlarken enerji tasarrufu da yaparak diğer ısıtıcılara oranla %50 daha hızlı sonuç vermektedir. Bu nedenle farklı modellerle kıyaslandığında daha güçlü ve daha işlevsel özelliklere sahip olduğu görülmektedir.