13.05.2022 13:55:07

Flexible Silikon (Esnek) Rezistans

Flexible Silikon (Esnek) Rezistans

Flexible Silikon (esnek) Rezistans

Flexible silikon rezistanslar, yeni nesil ısı direnci yüksek silikon malzemeden üretilen ve ısıtılacağı yüzeye yapıştırılarak kullanılan rezistanslardır. Bu rezistanslar, yüzey şekline ve alan genişliğine göre uygun biçimde üretilir ve zemine tam uyum sağlar. Esnek rezistans olarak bilinen malzemenin en önemli özelliği, isminden de anlaşılabileceği gibi esneme özelliğinin olmasıdır. Bu malzeme, endüstride çok çeşitli alanlarda ısıtma için yaygın biçimde kullanılır. Hareketli ve hareketsiz parçaların ısıtmasının yapılması için kullanılabilen flexible rezistans, firmamız tarafından farklı model ve kalite standartlarında temin edilebiliyor. Ürünün yerli türlerine bizim aracılığımızla ulaşabileceğiniz gibi, ithal ürünleri de sipariş ederek, herhangi bir operasyonda güvenle kullanmanız mümkündür.

Flexible Silikon Rezistans Hangi Alanlarda Kullanılır?

Esnek bir malzeme olmasından dolayı, flexible silikon rezistansın oldukça geniş bir kullanım alanı söz konusudur. Tank tipi yapıların dışarıdan, gövdesinde herhangi bir uygulama yapılmadan ısıtılabilmesini mümkün kılan sistem, benzeri tüm sıcak tutma sistemlerinde kullanılabilir.

Tezgahların ısıtılması, makinle kalıplarının ısıtılması, silo tipi yapıların ısıtılması ve tankların ısıtılması, silikon esnek rezistansın kullanım alanlarına örnek olabilir. Tabii bu aracın kullanım alanları bununla sınırlı değildir. Alan büyüklüğü fark etmeksizin tüm yapıların ısıtması için bu sistem tercih edilebilir.

Silikon esnek rezistansın kullanım alanını sınırlayan başlıca özelliği, ürünün minimum kesim ölçüleri ve çalışma sıcaklığıdır. Bu ölçüler ve üzerindeki ölçülerde tercih edilmek koşuluyla, uygun sıcaklık zemininde, herhangi bir ısıtma ihtiyacında bu ürün kullanılabilir.

Flexible Silikon (esnek) Rezistans Teknik Özellikleri

Silikon rezistans, silikon materyal içerisine yerleştirilmiş direnç sistemi prensi ile çalışır. Tamamen yalıtımlı olan yapı enerji sızdırmaz ve ısıtılmak istenen alana ısı vermek için tasarlanmıştır. Yapıştırıldığı yüzeyin maksimum ısınma değerinin 300 santigrat dereceyi geçmemesi gereken silikon rezistans, en az 3metrekare çapında parçalar halinde üretilmektedir. Bu boyutun üzerindeki üretimlerin sınırı söz konusu değildir.

Silikon rezistans, yapıştırılacağı yüzeyle birebir aynı geometrik özelliklere sahip biçimde üretilebilir. Çıkıntılar, eğimler ve diğer hatlar rezistansın şekline dahil edilip, mükemmel kaplama elde edilebilir.

Ürünün güç sınırını aşan uygulamalarda, termoelemanlar kullanılarak farklı uygulamalar da yapılabilmektedir.

Silikon rezistansın ısı değerleri, kullanılacak termostat sistemine göre biçimlendirilebilir. 300 derece altındaki herhangi bir sıcaklık değerinde bu sistemi kullanabilmek mümkündür. Ürünün sahip olduğu materyal özellikleri itibariyle oldukça uzun ömürlü bir malzeme olan silikon rezistans, firmamızın size sunduğu farklı üretim yeri seçenekleri ile satın alınma imkanına sahiptir. Ürünün yerli türlerini ve ithal modellerini satın almak için bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Flexible Rezistans Fiyatları

Felxible rezistans fiyatlarını etkileyen temelde iki faktör vardır. Bunların birincisi ürünün üretim yeri, yani menşei, diğeri ise ürünün ebatlarıdır. Elbette ürünün üretim yeri fiyatları üzerinde etkili olacaktır. Uzak doğu üretimi, Türk üretimi veya Avrupa üretimi oluşuna göre, santimetrekare birim fiyatında değişiklikler olabilir. Silikon rezistans fiyatları üzerinde belirleyici esaslı kriter ise elbette ürünün kapsama alanıdır. Ürünün büyüklüğüne bağlı olarak birim fiyatları üzerinden değişken bir fiyat sonucuna ulaşılabilir.

İhtiyacınız olan ürünün, teknik bilgilerini bize ulaştırmanız halinde, size uygun Flexible silikon rezistans fiyatları sunabiliriz. Stoklarımızda yer alan ürünler ve size özel üretilecek ürünlerle ilgili olarak bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Uzman ekibimiz, silikon rezistans ve diğer rezistans elemanları ihtiyaçlarınız için size uygun teklifleri sunabilir ve projenizin uygun şekilde geliştirilmesi için tavsiyelerde bulunabilir. Bu kapsamda bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Uzman ekibimiz, mutlak müşteri memnuniyeti anlayışı ile size her zaman destek vermek üzere hizmetinizde olacaktır.