05.04.2021 09:51:15

Titan Isıtıcılar

Titan Isıtıcılar

Kimyasal maddelerin ısıtılması için özel olarak üretilen rezistans modelleri arasında yer alan bir model de titan ısıtıcılar olarak bilinmektedir. Ağır koşullarda ve asidik ortamlarda dahi kullanıma sahip olmasından dolayı titan ısıtıcılar, ağır sanayi, endüstriyel alanda aktif şekilde kullanıma uygundur. Piyasa genelinde dünya standartlarına uygun şekilde üretilen plaka rezistans, fişek rezistans, sıcak yolluk rezistans modellerinde olduğu gibi titan ısıtıcılar da birbirinden farklı kullanım alanlarına sahiptir.

Titan ısıtıcılar tercih ederken piyasada satışa sunulan kaliteli ve yüksek standartlara uygun şekilde üretilen hazır modelleri tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda projelerinizde ihtiyaç duyduğunuz özelliklere göre özel boy ve güçlerde üretim yapılması da mümkündür. Titan ısıtıcılar olarak bilinen bu modellere bu ismin verilmesinin nedeni dış gövdelerinin titanyum ile kaplı olmasıdır.

Oldukça dayanıklı olmasından dolayı titanyum ısıtıcılar, endüstrinin ağır sanayisi içerisinde etkin bir şekilde kullanıma uygundur. Titan ısıtıcılar aynı zamanda ısı geçirgenliği bakımından da oldukça elverişlidir. Bundan dolayı çeşitli kimyasal maddelerin ısıtılması için tercih edilmektedir.

Titan Isıtıcı Nedir?

Endüstriyel alanda ağır çalışma koşullarına uyum sağlayabilen manifolt rezistanslar, meme rezistansı, seramik kelepçe rezistans gibi çeşitli ısıtıcı modelleri tercih edilmektedir. Isı iletkenliğine elverişli olması bakımından incelendiğinde kimyasal hammaddelerin ısıtılması için kullanılan modeller arasında en etkili ısıtma titan ısıtıcı kullanımı ile sağlanmaktadır.

Kullanım alanına bağlı olarak titan ısıtıcı modelleri, farklı modellerde üretilebilmektedir. Boy uzunluğu 150 cm kadar olabilen üretimleri söz konusudur. Kimyasal maddelerin ısıtılması, diğer hammaddelerin ısıtılmasına göre daha büyük titizlik gerektirir. Çünkü uygun ısıtıcı türü tercih edilmediği durumda kimyasal madde tehlikeli bir hal alabilir. En önemli nokta ise rezistans uygun bir yapı ile üretilmediyse kimyasal ile etkileşime girerek aşınabilir. Bu durum iş güvenliği bakımından son derece tehlikeli olduğu gibi aynı zamanda çalışma verimliliğini ve rezistans kullanım ömrünü olumsuz etkilemektedir.
Titan ısıtıcılar, dış kısımları titanyum materyal kullanılarak kaplandığından dolayı kimyasal maddeleri ısıtırken herhangi bir aşınma problemi ortaya çıkmamaktadır. Alınmadığı ve korozyona uğramadığı için daha dayanıklı bir yapıya sahip olduğu bilinmektedir.

Titan Isıtıcılar Nerede Kullanılır?

Günümüzde evlerde dahi farklı ısıtıcı özelliğe sahip olan rezistans modellerine ihtiyaç duyulmaktadır. Ptc fişek rezistans, ptc buharlaştırma rezistansı gibi rezistans modelleri birbirinden farklı alanlarda kullanıma uygun şekilde geliştirilmektedir. Hava, su, yağ, likit, kimyasal gibi çeşitli alanları ve maddeleri ısıtmak için farklı ısıtıcı modelleri tercih edilmektedir.

Titan ısıtıcılar, kimyasal ısıtmak için tercih edilen bir ısıtıcı olarak ön plana çıkan. En yüksek standartlara uygun bir şekilde geliştirilen titan ısıtıcılar, kimyasal ısıtılması gereken alanlarda konforlu ve etkin bir kullanım sağlamaktadır. Her rezistans modeli kimyasal maddeleri ısıtmak için güvenli ve mümkün olmadığı için titan ısıtıcılar, ağır sanayi ve endüstriyel alanda kimyasal ısıtılması gereken noktalarda sıklıkla tercih edilmektedir.
Kimyasal direnç düzeyleri oldukça yüksek olan, kolay kolay aşınmayan titan ısıtıcılar, kaliteli hammadde seçimi ve titiz bir çalışma ile üretildiği zaman yüksek çalışma performansı göstermektedir. Üstelik uzun yıllar boyunca kaliteli bir şekilde kullanıma devam etmektedir.

Titan Isıtıcı Modelleri

Kimyasal ısıtmak amaçlı olarak farklı alanlarda tercih edilen titan ısıtıcı modelleri, farklı ebatlarda üretilmektedir. Bunun yanı sıra titanyum, pirinç, krom, bakır ve cam hammadde tercih edilerek üretilen modelleri de bulunmaktadır. Titan ısıtıcılar arasında kurşun kuvarslı ve cam titan ısıtıcı modelleri de dikkat çekmektedir. Farklı kullanım alanlarına uygun ve etkin şekilde kullanılan model seçenekleri sunulmaktadır.